• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-784-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران:

شیوه موجود در پیمان سپاری ارزی مشکل اساسی برای صادرکنندگان واقعی است

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اتاق بازرگانی بندرعباس با کسب کرسی های ملی در اتاق ایران عملکرد قابل قبولی را در باب رایزنی و حل مشکلات اقتصادی بازرگانان ارائه داده است و با توجه به احداث ساختمان جدید اتاق بندرعباس، مشکلات سخت افزاری این اتاق نیز در آینده ای نزدیک مرتفع خواهد شدو ساختمانی با تمام امکانات و ایده آل ها پذیرای فعالان اقتصادی خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه خلیج فارس، غلامرضا شافعی در در حاشیه بازدید از ساختمان در دست احداث اتاق بندرعباس، عنوان کرد: مجموعه فعالیت های اتاق بازرگانی بندرعباس در حوزه ملی اثرگذار است.

وی با بیان اینکه بندرعباس به لحاظ اقتصادی یک موقعیت استراتژیک و نقش عظیمی در اقتصاد منطقه دارد، تصریح کرد: مجموعه فعالیت های اتاق بازرگانی بندرعباس فعالیت هایی اثرگذار در حوزه ملی است، این اتاق با صلابت رو به جلو در حال حرکت است.

شافعی خاطرنشان کرد: مسئله ای که نظرم را در حاشیه بازدید از ساختمان جدید به خود جلب کرد این بود که تمام المان های مورد نیاز حال و آینده اتاق در احداث این ساختمان دیده شده و از هر حیث ایده آل است.

وی ضمن قدردانی از زحمات رییس اتاق بازرگانی بندرعباس و مجموعه آن، افزود:  این اتاق جزو اتاق های پیشرو در عرصه فعالیت های ملی و منطقه ای است.

رئیس اتاق ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخشنامه تعهد ارزی برای صادرکنندگان، بیان کرد: اتاق ایران از برخوردی که در ارتباط با صادرات انجام شده بسیار متاسف است چرا که صادرکنندگان کشور افراد متعهد و سالم و علاقه مند به کشور هستند و در طول سالیان متمادی کار صادرات انجام داده و ارز را به کشور برگردانده اند.

وی تصریح کرد: در شرایط  فعلی یک موقعیت جدیدی فراهم شدکه دولت می توانست با پشتیبانی و حتی انجام سیاست های تشویقی از این موقعیت استفاده کند و صادرات را به چندین برابر وضع فعلی افزایش دهد اما کاملا عکس این موضوع اتفاق افتاد.

شافعی اظهار کرد: ما پیمان سپاری ارزی را به این شیوه،  یک مشکل اساسی بر سر راه صادرکنندگان واقعی می دانیم  و مطمئنا انجام این کار صادرکنندگان حرفه ای را کنار خواهد زد و افراد غیرحرفه ای را وارد این عرصه خواهد کرد و این خود عاملی می شود که ارز به کشور باز نگردد و افراد حرفه ای به انزوا بروند.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران در پایان عنوان کرد: ما می توانستیم بازارهای جدیدی را تصاحب کنیم و فعالیت های صادراتی را افزایش دهیم اما با اعمال سیاست های موجود این کار عملا غیرممکن خواهد بود و این به نفع نظام اقتصادی کشورمان نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: