• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-686-5
  • خبرنگار : 08
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بادگیرهای چاهو شرقی، میراثی ارزشمند در دستان کودکان قشمی

قائم مقام معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دومین جشنواره میراث بانان بادگیرها در روستای چاهوی شرقی در همزمانی با هفته وحدت، خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام سید مهدی موسوی اجاق اظهار کرد: این جشنواره با هدف توسعه گردشگری روستایی و معرفی جاذبه های فرهنگی و بومی، این بار در روستای چاهوی شرقی برگزار شد.

وی افزود: 121 دانش آموز دبستان رازی چاهو شرقی در این جشنواره با ارزش های تاریخی بادگیرهای این روستا آشنا شدند و با شرکت در مسابقه نقاشی و طراحی خانه های سنتی این روستا، به ثبت آثار به جا مانده از گذشتگان خود پرداختند.

قائم مقام معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تلاش های گروه نمایشی کانون هنر قشم، گفت: در این جشنواره، نمایش عروسکی با موضوع حفاظت از بادگیرها به منظور آموزش لزوم حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی جزیره به دانش آموزان، اجرا شد.

وی ادامه داد: انتخاب دانش آموزان پایه ششم این دبستان به عنوان پاسبان بادگیرها در تاکید بر لزوم حفاظت از این میراث ارزشمند و اهدای جوایز به ۷ نقاش برتر از دیگر اقدامات انجام شده در این جشنواره بود.

قائم مقام معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از برگزاری دوره های هنری و حرفه ای برای دانش آموزان روستای چاهو شرقی خبر داد و عنوان کرد: این دوره ها از سوی کارشناسان معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم و در راستای ارزش گذاری برای حفظ فرهنگ بومی جزیره برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، دومین جشنواره میراث بانان بادگیرها در دبستان رازی روستای چاهو شرقی روز شنبه مورخ سوم آذرماه برگزار شد و در پایان این مراسم با حضور بزرگان روستا، گردن آویز پاسبان بادگیر ها به نوجوانان پایه ششم اعطا شد تا به صورت نمادین، حافظ میراث باارزش بادگیرهای این روستا باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: