• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1887-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

مشکلات زیرساختی هنرمندان تئاتر را محدود کرده است/ اگر هنرمندان با آگاهی از زیرساخت‌ها کار کنند بیشتر می‌درخشند

رئیس اداره هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: اگر زیرساخت‌ها درست شود و امکانات و سالن داشته باشیم سلیقه اجرایی کارگردانان نیز متفاوت می‌شود.

مصیب داوری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: با توجه به اینکه سلیقه کارگردانان در انتخاب موضوع باهم متفاوت است، سلیقه مخاطبان هم برای تماشای نمایش با یکدیگر متفاوت است؛ ممکن است مخاطبی از یک نمایش خوشش بیاید و در مقابل مخاطبی دیگر با آن نمایش هیچ ارتباطی برقرار نکند که این امری کاملاً طبیعی است، در کل جشنواره خوبی با سلایق مختلف است که می‌تواند نیازهای تماشاگران را برطرف کند اما انتظار می‌رفت در خیلی آثار پیشرفت بهتری داشته باشیم.

وی با رد نظریه‌ای بین هنرمندان و کارگردانان، که اگر کار بر روی پلاتو اجرا شود بهتر دیده می‌شود، گفت: با توجه به اینکه فرهنگسرای طوبی سیصد تماشاگر را در خود جای می‌دهد نقدی بر هنرمندان وارد است و آن اینکه شاید اجرای قاب عکسی و صحنه‌ای را بلد نیستند که چنین نظریه‌ای دارند، اگر طبق زیرساخت‌های استان و با آگاهی کار تولید کنند بهتر و بیشتر خواهند درخشید، بهتر بود کار به‌صورت قاب صحنه‌ای یا یک‌سویه در فرهنگسرای طوبی ارائه می‌شد.

داوری با اشاره به اینکه هنرمندان در بندرعباس حق انتخاب ندارند، نقد دیگر را بر مسئولان وارد کرد و گفت: بندرعباس به دلیل مشکل زیرساختی‌اش تنها دو سالن نمایشی دارد و این باعث می‌شود تیم اجرایی در محدودیت قرار بگیرد، اگر زیرساخت‌ها درست شود و امکانات و سالن داشته باشیم سلیقه اجرایی کارگردانان نیز متفاوت می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا در خصوص تأخیر در زمان اجرای نمایش‌ها عنوان کرد: طبق پیش‌بینی انجام شده برای هر گروه که در پلاتو اجرا دارند سه ساعت زمان گذاشتیم تا بتوانند خود را آماده کنند اما به دلیل حذف سالن از طرف هنرمندان و همچنین کمبود سالن در بندرعباس، این زمان انتخابی زمان مناسبی نبود و به زمان بیشتری نیاز داشتیم.

داوری بخش مهمی از بی‌نظمی‌ها را نبود سالن عنوان کرد و افزود: چند پلاتو در بندرعباس در حال احداث است که اگر در اسرع وقت کار ساخت آن به پایان برسد جشنواره سال آینده که هنرمندان به دلیل رقابت فردی، اجتماعی و بهتر دیده شدن و مورد ارزیابی قرار گرفتن شرکت می‌کنند، با کیفیت بهتری برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: