• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-886-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همایش و نمایشگاه فیزیک در دانشگاه هرمزگان برگزار شد

مدیر گروه فیزیک دانشگاه هرمزگان گفت: سعی کردیم در همایش و نمایشگاه فیزیک توانمندی‌های رشته فیزیک را به نمایش بگذاریم تا همه با این قابلیت‌ها و توانمندی‌ها آشنا شوند.

مدیر گروه فیزیک دانشگاه هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خلیج‌فارس اظهار کرد: در برگزاری این همایش در دانشگاه هرمزگان تلاش کردیم ارتباط زیباتری میان جامعه و دانشگاه شکل دهیم.

وحید عامری با بیان اینکه درواقع سعی کردیم مفهوم انتزاعی دانشگاه را با  رشته‌های تحصیلی آن کاهش دهیم، در خصوص  یکی از جنبه‌هایی که سبب محدودیت فیزیک در کشور شده است، عنوان کرد: این محدودیت هم ازلحاظ شغلی و هم محدودیت در تعداد داوطلبانی که وارد این رشته می‌شوند به این دلیل است که شناخت کافی نسبت به قابلیت‌ها و توانمندی‌هایی که یک فارغ‌التحصیل رشته فیزیک می‌تواند کسب کند وجود ندارد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در این نمایشگاه سعی کردیم این توانمندی‌ها را به نمایش بگذاریم تا با این قابلیت‌ها و توانمندی‌ها آشنا شوند.

عامری با بیان اینکه دیدی که به فیزیک وجود دارد در حقیقت به‌عنوان یک مهندسی چندگانه است، افزود: به گفته دبیر انجمن فیزیک اروپا در کنفرانسی در سال 2014 در دنیا رشته فیزیک را یک مهندسی هیبریدی می‌نامند که قابلیت‌ها و توانمندی‌های زیادی دارد و اگر مسئله‌ای که به‌صورت مشترک در شاخه‌های مختلف مانند مهندسی‌های مکانیک، برق و سایر شاخه‌های مهندسی وجود داشته باشد چشم امید به یک فیزیکدان خواهد بود.

یک عضو هیئت‌علمی دانشگاه هرمزگان نیز در این خصوص، عنوان کرد: مراسم همایش فیزیک به مدت سه روز برگزار شد.

محسن فرخی در خصوص هدف برگزاری این همایش، عنوان کرد: هدف از برگزاری این همایش درواقع آشنایی دانش‌آموزان و دانشجویان با فیزیک آن هم به شکلی ساده بوده است.

وی بیان کرد: تلاش کردیم به دانش‌آموزان و دانش‌آموزان نشان دهیم که فیزیک آن‌طور که در باور عموم شکل گرفته است دشوار نیست و درواقع راه‌های ساده‌ای برای یادگیری و درک آن وجود دارد.

این استاد دانشگاه با بیان این‌که اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان از فیزیک می‌ترسند، افزود: سعی کردیم در این همایش تا حدودی فیزیک را به دانش‌آموزان به شکل ملموس آموزش دهیم.

فرخی با بیان این‌که اصلی‌ترین هدفمان در برپایی این نمایشگاه این بود که دانش‌آموز به علم و فراگیری آن علاقه‌مند شود، عنوان کرد: علاوه بر دانش‌آموزان که اصلی‌ترین مخاطبان این همایش و نمایشگاه بوده‌اند، دانشجویان و خانواده دانش‌آموزان و دانشجویان نیز از سایر مخاطبان و بازدیدکنندگان هستند.

وی با اشاره به اینکه این همایش بالغ‌بر هزار نفر بازدیدکننده از سراسر استان داشته است، گفت: امیدواریم به اهدافی که از برگزاری این مراسم داشته‌ایم برسیم.

به گزارش ایسنا، این همایش در تاریخ 5 الی 7 آذر در دانشگاه هرمزگان برگزار شد و نیز در سال‌های آینده نیز برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: