• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-3085-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/آئین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان/

استاندار:نباید یک مدیر به دنبال انتصاب رفیق، جناح یا دسته‌ای باشد/ساخت 200 مدرسه جدید تا مهر سال آینده در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: نباید یک مدیر به دنبال انتصاب رفیق، جناح یا دسته‌ای باشد بلکه باید تنها کاردانی، توانمندی و صداقت را سرلوحه امور و انتخاب افراد قرار داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی صبح امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان هرمزگان، افزود: خوشبختانه نتایج تلاش دانش هاشمی پور و تیم مدیریتی‌اش ظرف سالیان گذشته به‌خوبی مشهود است و امروز شاهد رشد اساسی در حوزه آموزش‌وپرورش هرمزگان هستیم.

وی با بیان اینکه امروز آموزش‌وپرورش هرمزگان در مسیر رشد و تعالی قرارگرفته و به‌خوبی زمینه‌ساز تربیت نخبگان فردا را فراهم کرده است، تصریح کرد:    اما باید بدانیم این موضوع کافی نیست و مدیرکل جدید باید جهش بزرگ‌تری را رقم بزند زیرا تحول در آموزش‌وپرورش شروع‌شده اما کافی نیست.

همتی با اشاره به اینکه تربیت انسان‌های جامعه‌پذیر، وطن‌دوست، استقلال‌طلب و پایبند آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی امری مهم و حیاتی است، خاطرنشان کرد: اگر جامعه‌ای می‌خواهیم که در مسیر رشد و تعالی قرار بگیرد باید انسان‌های مسئولیت‌پذیر پرورش یابند.

وی با بیان اینکه از آموزش‌وپرورش می‌توان به سایر بخش‌ها رفت و حتی وزیر و نماینده مجلس شد اما فردی از نهادی دیگر نمی‌تواند به آموزش‌وپرورش برود و بر صندلی معلمی تکیه زند، اضافه کرد: دادی زاده باید در مسیر درست قرار بگیرد و تنها شایسته‌سالاری را ملاک امور خود قرار دهد.

عالی‌ترین مقام دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه اگر بر این مبنا مدیرکل جدید آموزش‌وپرورش بر شایسته‌سالاری باشد حمایت بنده را خواهد داشت و در غیر این صورت هیچ حمایتی نخواهم کرد، اظهار کرد: نباید مدیرکل جدید آموزش‌وپرورش در مسیر سیاسی و جناح‌بازی گام بردارد وگرنه این حوزه مهم با آسیب‌های جدی روبه‌رو می‌شود.

همتی با بیان اینکه نباید یک مدیر به دنبال رفیق، جناح یا دسته‌ای باشد بلکه باید تنها کاردانی، توانمندی و صداقت را سرلوحه امور و انتخاب افراد قرار داد، تصریح کرد: اگر امروز شاهد این استقبال گسترده و غیرقابل‌تصور هستیم به مدد کارنامه و خدمت صادقانه دادی زاده بوده و امیدوارم این روند تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: دانش آموزان به گردن من مسئول حق‌دارند و خطاب به مدیرکل جدید آموزش‌وپرورش اعلام می‌کنم حتی اگر من استاندار فردی را سفارش کردم، شما تنها بر مبنای شایسته‌سالاری مدیری را منصوب کن و تنها از سایر مدیران مشورت بگیر!

استاندار هرمزگان با بیان اینکه دست مدیرکل آموزش‌وپرورش را باز می‌گذارم و بنده و مجمع نمایندگان استان در مجلس حامی‌اش هستیم، تصریح کرد: تمامی افرادی که به‌عنوان نامزد تصدی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان هرمزگان معرفی شدند همگی بر روی انتخاب دادی زاده اصرار داشتند و این نشان‌دهنده عملکرد مثبت توأم با صادقت وی بوده و امیدوارم تداوم داشته باشد.

وی در خصوص وضعیت مدارس تخریبی هرمزگان گفت: با توجه به برگزاری جلسات مختلف و تصمیم‌گیری نهایی، نتیجه بر آن شد تا یک‌صد مدرسه با حمایت بنگاه‌های اقتصادی استان هرمزگان و یک‌صد مدرسه توسط نوسازی مدارس تا مهر سال 98 به بهره‌برداری برسد و این موضوع می‌تواند کمک بزرگی به وضعیت مدارس استان هرمزگان و روند نوسازی آن کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: