• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخليه دو نگله فوق سنگين 654 تنی در بندر شهید رجایی

مدیركل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان از تخليه دو نگله فوق سنگين با وزن مجموع 654 تن در منطقه وي‍ژه اقتصادي بندر شهيد رجايي خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، اله مراد عفیفی پور ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: اين محموله ها شامل یک دستگاه توربين با وزن 336 تن و یک دستگاه ژنراتور ثابت به وزن 318 تن بود که برای تخلیه آنها از کشنده های بوژی (دستگاهی برای حمل کالاهای حجیم و سنگین) با 28 محور استفاده شد.

وی افزود: این محموله ها با استفاده از يك فروند كرين بارج (نوعی شناور جرثقیل دار) 800 تني متعلق به بخش خصوصي در بندر تخليه شد.

عفیفی پور با اشاره به مراحل عملیات جابجایی این محموله گفت: این دو نگله ابتدا با استفاده از كرين بارج، از روي كشتي جابجا شد. پس از طي مسافت كوتاه دريايي و با بيشترين دقت، این محموله بر روي كشنده هاي بوژي كه از قبل بر روي اسكله مستقر شده بود، قرار گرفته و پس از مهاربندي كامل آن بر روي كشنده، با رعايت كامل الزامات ايمني، عمليات انتقال به محوطه هاي بندري انجام پذيرفت.

مدیركل بنادر و دريانوردي استان هرمزگان خاطرنشان کرد: این محموله هاي پروژه اي كه تحت عنوان كالاهاي سرمايه اي قلمداد مي شود، پس از تخليه و انجام مراحل تشريفات بندري و گمركي جهت نصب و راه اندازي در یک نيروگاه از طريق حمل مجدد دريايي به جزيره قشم انتقال می یاید.

وی خاطرنشان کرد: وجود 2400 هکتار محوطه عملیاتی و ارایه خدمات بندري به صورت 24 ساعته به كشتي ها و صاحبان کالا و بهره گیری از مدرن ترين تجهيزات تخليه و بارگيري ازجمله قابليت ها و مزاياي بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترين بندر تجاري كشور برشمرده مي شود.

به گزارش ایسنا، "نگله" کلمه‌ای است ظاهراً هندی که در بنادر و گمرکات جنوب بسیار متداول است. با این توضیح که به واحد کالاهای بسته‌بندی نشده مثل یک شاخه تیر آهن یا یک شمش فلزی سنگین یا یک دستگاه ماشین بدون لفاف و حتی به یک دستگاه اتومبیل یا تراکتور نیز که اقلام مانیفست و بارنامه یک واحد را تشکیل می‌دهند، نگله می‌گویند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: