• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-986-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور:

از افتخارات امروز دانشگاه، ثمره انقلاب و نظام اسلامی بودن است

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی سهمی مهم در پیشرفت و ترقی جوامع بشری دارد، به گونه ای که امروز این فرهنگ به عنوان الگو در دیگر کشور های اسلامی مطرح شده است.

به گزارش ایسنا منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام والمسلمین رستمی در نشست اساتید و ائمه جماعات دانشگاه های استان هرمزگان عنوان کرد: امروز به برکت انقلاب و نظام اسلامی و ایجاد دانشگاهها و مراکز علمی این فرصت فراهم شده است تا استادان بتوانند درسایه امنیت و آسایش و در فضایی کاملا علمی به رسالت خود بپردازند.

وی درخصوص داشته ها، ظرفیت و امکانات دانشگاه های کشورافزود: اگر بخواهیم به کارنامه ی دانشگاه ها در دوران انقلاب نگاه کنیم خواهیم دید که افتخارات و دستاوردهای قابل ملاحظه ای در حوزه های علم و دانش بدست آمده وخدمت بزرگی به نظام و انقلاب اسلامی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با بیان این که هر جامعه رشد و پیشرفتی دارد و جامعه دانشگاهی نیز از این حیث مستثنی نیست، تصریح کرد: کشور ایران در گذشته یک دهم درصد رشد علمی داشته است یعنی یک هزارم تولید علم در دنیا،  ولی امروز یک و نه درصد تولید علم در دنیا درایران اتفاق می افتد که از سوی دانشمندانی که در مراکز علمی داخل کشور هستند تولید و به ثبت می رسد.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر "من دنبال آن روزی هستم که زبان فارسی به عنوان زبان اول دنیا قرار گیرد، بیان کرد: پیشرفت دانشمندان ایرانی و افزایش تولیدات علمی در حوزه های مختلف در آینده به جایی می رسد که دانشمندان خارجی برای یافته های علمی نیاز به زبان فارسی پیدا کنند و این مسئله باعث می شود تا این زبان به زبان اول در دنیا تبدیل شود.

وی با بیان این که پیشرفت تولیدات علمی درکشور رضایت بخش است، عنوان کرد: ما در کشورمان در بخش های نانو و فناوری و حوزه دفاعی به خودکفایی رسیده ایم به گونه ای که امروز جمهوری اسلامی ایران در اقتدار کامل قرار دارد و دشمنان را به عقب رانده است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با طرح این سوال که " آیا با این فعالیت ها به شرایط مطلوب رسیده ایم؟" ادامه داد: قطعا به شرایط مطلوب نرسیده ایم و فاصله زیادی باقی است، لذا باید با غنیمت شمردن این فرصت که به برکت اسلام و انقلاب ایجاد شده تلاش کنیم تا به اهداف اصلی خود برسیم.

وی در پایان گفت: نقش استادان گروه معارف در دانشگاه مهم است. استادان دروس معارف در امر تربیت دانشجویان باید بر اساس مبانی تربیت دینی عمل کنند و بتوانند قشر جوان و آینده سازکشور را با روحیه انقلابی و دینی پرورش دهند.

نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان هرمزگان نیز با تشریح برنامه های فرهنگی نهاد رهبری در استان هرمزگان گفت: پیشرفت و توسعه برنامه های فرهنگی مرهون و مدیون نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان است که با پشیبانی نهاد رهبری در گذشته و حال به ثمر نشست و امروز موجبات بالندگی و افنخار را در تربیت اساتید گروه معارف و ائمه جماعات دانشگاه های استان شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عباس تقوی، با اشاره به این که ظرفیت استان در حوزه فرهنگی و تربیت مدرسان معارف اسلامی مطلوب است، ادامه داد: امروز در استان هرمزگان  ظرفیت بالا و مطلوب در این حوزه ما را به نمایندگی رسمی حوزه علمیه مبدل ساخته است تا بتوانیم در تبیین اندیشه های اهل بیت و دفاع از آرمان های انقلاب با  روحیه جهادی و انقلابی برخورد کنیم.

وی همچنین با بیان این که خواستار نظرات، مطالبات و ارائه راهکارهای سازنده علمی و عملی اساتید و ائمه جماعات درپیشبرد اهداف انقلاب هستیم، افزود: تربیت نیروی انسانی انقلابی در کنار روسای دلسوز دانشگاه  از وظایف ما است تا بتوانیم در تربیت نیروهای سازنده نقش سازنده و مستمری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان  نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان به عنوان بزرگترین مجتمع آموزشی و پژوهشی استان  با دارا بودن  17 مرکز و واحد دانشگاهی ،بیش از25  هزار دانشجو(قریب به 40 در صد جمعیت دانشجویی استان)، 315 عضو هیات علمی (بیش از 50 درصد مجموع هیات علمی استان)، تعریف 209 کلاس درس در گروه معارف در سال جاری  و حدود 36 استاد هیات علمی با 6 هزار دانشجو  در این گروه مخاطب ما هستند.

مهدی باقری در این نشست ضمن خوش آمدگویی به حاضران ، گزارشی از وضعیت فرهنگی دانشگاه های استان ارائه کرد و افزود: رویکرد فرهنگی دانشگاه همراه با بصیرت افزایی جناب آقایان دکتر ولایتی و طهرانچی در راس امور، سبب شده است تا رشد  خوبی در مباحث فرهنگی صورت گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس عنوان کرد: برگزاری طرح "شمیم معرفت" از واحد بندرعباس آغاز و به دلیل کیفیت و موفقیت در برگزاری آن به سراسر کشور تسرّی یافت  و طرح "حیات طیبه" امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور 3 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد قشم برگزار خواهد شد و میزبان استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و سایر شهرهای استان هرمزگان خواهد بود که به نوبه خود بسیار مهم و ارزنده است.

وی، در خصوص اعزام دانشجویان به کربلای معلی گفت: این طرح که به صورت طرحی متمرکز توسط نهاد رهبری در این دانشگاه از برنامه های مهم فرهنگی اعزام دانشجویان یود و همچنین فراهم ساختن هزینه رفت آمد آن ها   به صورت متمرکز یک حرکت انقلابی و فرهنگی بزرگ در اربعین امسال  بود.

باقری در پایان گفت: برنامه های مهم فرهنگی دیگری نیز برگزار می شود، در حقیقت این دانشگاه آمادگی دارد تا زمینه رشد و بالندگی را در حوزه فرهنگی گسترش دهد و  در استقبال از طرح ها و برنامه های فرهنگی اساتید و دانشجویان می تواند کمک های شایانی به این مسائل کند.

به گزارش ایسنا، این نشست با حضور آیت الله غلامعلی نعیم آبادی( نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس)، حجت الاسلامعباس تقوی(نماینده دفتر نهاد رهبری دردانشگاه های استان هرمزگان)، دکتر مهدی باقری(رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان) و تعداد زیادی از اساتید، مدیران گروه معارف و ائمه جماعات دانشگاه های مختلف استان برگزارشد. همچنین پایان این نشست با طرح پرسش اساتید، مدیران گروه معارف و ائمه جماعات با و سپس ارائه پاسخ توسط حجت السلام والمسلمین رستمی همراه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: