• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-3885-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان خواستار شد:

واگذاری اختیارات اجرای طرح توسعه سواحل مکران به هرمزگان و سیستان و بلوچستان

استاندار هرمزگان گفت: براى پيشبرد امر مهم و ارزشمند توسعه سواحل مكران بايد سازمانى چابک براى سياستگذارى و نظارت در سطح ملى تشكيل شود و وظايف این سازمان در سطح اجرایى به استانداران هرمزگان و سيستان و بلوچستان تفويض شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در نشست تخصصى چشم انداز توسعه سواحل مكران که در محل مركز بررسى هاى استراتژيک رياست جمهورى برگزار شد، عنوان کرد: در ابتدا بايد تحليل كنيم كه هدف از توسعه سواحل مكران چيست و آنگاه مدل توسعه را بر مبناى اين جهت گيري طراحى كنيم.

وی ادامه داد: هدف از اين توسعه فعال سازي و بهره گيرى از قابليت ها و ظرفيت هاى بى نظير منطقه مكران در حوزه هاى گوناگون و از سوى ديگر عمران، آبادانى و رفع محروميت و ارتقاى شاخص هاى رفاهى خود اين منطقه است.

استاندار هرمزگان افزود: براى تحقق اين اهداف در فرآيند توسعه سواحل مكران به منظور پرهيز از تداخل و به هم ريختگى وظايف سازمان ها با يكديگر و جلوگيرى از تعارضات سازمانى و موازى كارى ها، يك سازمان پشتيبان، چابك و كوچك اما موثر، طراح و پيگير براى راهبرى امور در مركز تشكيل شود و وظايف اجرايى به مديريت استان ها واگذار شود و ضمن پرهيز از گسترش تشكيلات و هزينه تراشى هاى بى مورد با استفاده از ظرفيت اجرایى استان ها كه در تمام نقاط و سطوح داراى تشكيلات مى باشند، به تمشيت و پيشبرد امور پرداخته شود.

همتى تصریح کرد: مشكل ما در استان ها براى تحقق اهداف پيش بينى شده كمبود "اختيارات" است نه كمبود سازمان و تشكيلات جديد، و اگر اختيارات لازم به استاندارى و شوراى برنامه ريزى و توسعه استان واگذار شود، فقط با پشت سرگذاشتن ده سال مى توان به سطحي از توسعه و اهداف دست يافت كه ديگر كشورها با صرف زمان و منابع بيشترى به آن دست يافته اند.

وی خاطرنشان کرد: پيشبرد امور با اين مدل پيشنهادى سبب خواهد شد، هزينه مالى اضافه و غيرضرورى بر دولت تحميل نشود و نقش سازمان هاى موجود استانى و محلى در اين مدل برجسته خواهد بود و خود به خود از تقابل هاى جديد جلوگيري خواهد كرد.

معاون هماهنگى امور عمرانى استاندارى هرمزگان نیز در این نشست، بیان داشت: ما براى تحقق ايده مكران توسعه يافته نيازمند "ابزار" هستيم، اما اين ابزار لزوما تشكيلات و سازمان جديد نمي باشد و بيش از همه نيازمند طرح و برنامه مدون و پيشرفته هستيم.

رضا مدرس با اشاره به زحمات صورت گرفته به ويژه مطالعه طرح ويژه مكران توسط وزارت راه و شهرسازى، اضافه کرد: با انجام مطالعات مديريت يكپارچه مناطق ساحلى بستر براي آغاز جدي پروسه توسعه سواحل مكران آماده است و خواهان بهره گيرى از ظرفيت هاى سازمانى موجود براى نقش آفريني در اين روند تحول ساز هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: