• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2084-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صدور ۳۲۹ جواز تأسیس صنعتی در هرمزگان/سهم ۶ درصدی صادرات قیر هرمزگان در جهان

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: بیش از ۶ درصد صادرات قیر جهان را واحد‌های تولیدکننده هرمزگان تأمین می‌کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، خلیل قاسمی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در هشت ماه امسال ۳۲۹ فقره جواز تأسیس صنعتی در هرمزگان صادرشده است.

خلیل قاسمی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این تعداد واحد‌های صنعتی بیش از ۴۱۹ هزار میلیارد ریال است، افزود: این طرح‌ها زمینه اشتغال یازده هزار و ۷۰ نفر را فراهم خواهند کرد که ۳ درصد اشتغال کل کشور در استان هرمزگان رخ خواهد داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار کرد: جواز‌های تأسیس صادره صنعتی استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال در تعداد ۵۶ درصد، در سرمایه‌گذاری ۳۱۲ درصد و میزان اشتغال ۶۲ درصد رشد داشته است که نشان از دارا بودن ظرفیت و پتانسیل بالای این استان است.

قاسمی بیان کرد: امسال ۱۴ درصد سرمایه‌گذاری کل کشور در هرمزگان بوده و این استان هم‌اکنون رتبه دوم سرمایه‌گذاری کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان افزود: از این میزان بیش از ۶۰ درصد صادرات قیر کشور هم از این واحد‌های تولیدی است.

وی با بیان اینکه هرمزگان با بیش از ۵۵ درصد تولید قیر در کشور رتبه نخست در بین استان‌های کشور را دارا است، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از یک‌میلیون و چهارصد هزار بشکه قیر در استان تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد افزایش دارد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان بیان کرد: در این مدت هم بیش از یک‌میلیون و دویست و سی هزار تن قیر به ارزش ۴۱۸ میلیون دلار به کشور‌های چین، هند و شرق آفریقا و کشور‌های جنوبی حاشیه خلیج‌فارس صادر شد.

قاسمی با اشاره به اینکه این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۶ درصد افزایش دارد، تصریح کرد: بیش از هزار و دویست نفر در ۲۴ واحد تولید قیر استان فعالیت می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: