• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1186-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری در هرمزگان برگزار می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری با هدف معرفی آخرین دستاوردهای پژوهشی و تجلیل از پژوهشگران و فن آوران برتر استان در بندرعباس برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، ایرج حیدری در جلسه كارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان، عنوان كرد: پژوهش امری بسیار مهم و راهبردی است كه در صورت كاربردی بودن می‌تواند در شناسایی ریشه‌یابی و حل بسیاری از مسائل و مشكلات مختلف جامعه مؤثر واقع شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به برگزاری نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری در استان، تصریح كرد: نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری با هدف ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری ، ارتقاء جایگاه پژوهش و فناوری ، تشویق و ترغیب فناوران استان به تولید بیشتر علم و فناوری ، شناسایی و عرضه یافت‌های پژوهشی و فناوری استان و معرفی آن‌ها در سطح استانی و ملی و برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران و ایجاد فضای تعاملی برای آشنایی فعالان عرصه‌های پژوهشی و فناوری با یكدیگر از بیست و چهارم تا سی‌ام آذرماه در شهر بندرعباس برگزار می‌شود.

حیدری خاطرنشان كرد: نواختن زنگ پژوهش در مدارس استان، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری، برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان، برگزاری نشست‌های تخصصی و سمینارهای پژوهشی و علمی از جمله برنامه‌های دیگری است كه هم‌زمان با نوزدهمین هفته استانی پژوهش و فناوری در استان برگزار می‌شود.

رئیس كارگروه تخصصی آموزش ، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان با تأکید بر تمركز طرح‌های پژوهشی بر چند موضوع شاخص، تصریح كرد: كارهای پژوهشی باید متمركز بر روی چند طرح شاخص و اثرگذار باشد تا پس از عملیاتی شدن شاهد خروجی مناسبی از آن‌ها باشیم و آثار اجرای این طرح‌ها در جامعه برای عموم نیز مشهود باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت انجام پژوهش‌های غنی و نو در حوزه اقتصادی، عنوان كرد: انجام طرح‌های پژوهشی غنی و پربار در حوزه‌های اقتصادی استان برای شناسایی ظرفیت‌ها و چالش‌ها پیش روی این حوزه جهت تسریع در دست‌یابی به اهداف موردنظر با ارائه راهکارهای علمی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه كارگروه تخصصی آموزش ، پژوهش، فناوری و نوآوری استان روسای دانشگاه‌های استان شخصاً در جلسات برای اتخاذ تصمیمات عملیاتی شركت كنند.

حیدری عنوان كرد: با توجه به نزدیكی به زمان برگزاری نوزدهمین جشنواره استانی پژوهش و فناوری تمامی مقدمات برگزاری باشكوه این هفته فراهم و تمامی دستگاه‌های اجرایی با دبیرخانه مركزی برگزاری این همایش همكاری نزدیكی داشته باشند.

رئیس كارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان گفت: انجام طرح‌های پژوهشی به‌صورت کتابخانه‌ای دیگر اثربخش نیست و این طرح‌ها باید با روش‌های نوین و به‌صورت كاربردی و توسط اهل‌فن به مرحله اجرا در آید تا شاهد خروجی مناسبی از آن‌ها باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: