• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-4185-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده غرب استان هرمزگان در مجلس:

به گردش نخبگان اعتقاد داریم اما نه اینگونه زودهنگام و تند تند/کشتی مناطق آزاد به گل نشسته است

نماینده غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که با تشویق های مداوم حضار روبرو می شد، گفت: انصاری لاری دیر آمد و زود رفت.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، ناصرشریفی عصر گذشته(سیزدهم آذر ماه)، در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد  کیش، در سالن همایش های بین المللی خلیج فارس با اشاره به اینکه از طرف خودم و مردم جزیره کیش و شهرهای چارک و بندرلنگه از نگاه بلند، درایت و دور اندیشی، نگاه تحولگرایانه و مدبرانه دکتر انصاری کمال تقدیر و تشکر را دارم، افزود: بی شک نام و یاد شما و ردپای مهربانی، تلاش، مجاهدت و ایثار ایشان برای ساختن جزیره کیش طی این مدت بسیار کوتاه، برای همیشه تاریخ در اذهان پر مهر مردم این خطه حک خواهد شد. به دکتر مظفری، که دارای سابقه جبهه و همچنین کارنامه درخشان در زمینه های اقتصادی و اجتماعی است و امروز سکان این کشتی بزرگ را که به تعبیری می توان گفت دریچه اقتصاد ایران اسلامی به دنیا است را بر عهده گرفته اند تبریک و خیر مقدم می گویم.

وی ادامه داد: اما سخن متفاوت من خطاب به دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور این است که همه ما به گردش نخبگان اعتقاد داریم اما نه اینگونه زودهنگام و تند تند. مناطق آزاد با تمام ساختارهای دیگر متفاوت است.

شریفی با اشاره به اینکه به مدیریت در مناطق آزاد نمی توان نگاه سیاسی و حزبی کرد زیرا با اینگونه نگاه ها به این مناطق، آسیب وارد شده است، تصریح کرد: کیش یک ظرفیت و فرصت استثنایی برای کشور به خصوص در زمان تحریم است اما با کدام مدیریت و روش؛ وقتی می گوییم کیش می تواند موتور محرک اقتصاد و گردشگری کشور باشد، کدام مدیر می توان با عمر مدیریت یکساله برنامه بلندمدت را پیاده سازی کند.

این نماینده مجلس با طرح این سوال که ایراد کار کجاست، خاطرنشان کرد: اگر نیاز به اصلاح قانون یا آیین نامه ای است به ما بگویید تا پیگیری کرده و قوانین اصلاح شود. اگر نتوانیم ثبات مدیریت را در مناطق آزاد داشته باشیم راه به جایی نخواهیم برد.

وی اضافه کرد: به دکتر مظفری هم گفته ام که اگر قرار بر این است که برای یک یا دو سال به کیش بیایید، این مسئولیت را قبول نکنید. در مناطق آزاد، طول مدت مدیریت نباید کمتر از 8 سال باشد. واقعیت این است که کشتی مناطق آزاد ما به گل نشسته است.

شریفی با اشاره به اینکه در مناطق آزاد و قسمت های اقتصادی کشور، عمر مدیریت ها بسیار کوتاه است و این چالش بسیار جدی برای توسعه کشور است، اظهار کرد: امروز سرمایه گزاران در بخش های خصوصی مناطق آزاد نگران هستند. ما باید پای درددل آنها بنشینیم و راهکار ارائه دهیم.

وی در پایان عنوان کرد: مناطق آزاد باید فارغ از قوانین دست و پاگیر که مانع توسعه و پیشرفت کشور به خصوص در زمینه های اقتصادی و واگذاری مسئولیت ها است باشد و تنها راه نجات اقتصاد کشور را در همین موضوع می دانم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: