• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-4385-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش:

هر چه از دانایی و توانایی داشتم برای تعالی کیش به کار بستم

مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش در آخرین سخنرانی خود در جزیره کیش که با تشویق های متوالی حاضرین همراه شد، اعلام کرد:  به ارائه گزارش کار و شرح عملکرد به شیوه مرسوم اعتقادی ندارم، اگر کاری انجام شده و مردم دیده اند و شنیده اند نیازی به گفتن ندارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، محمد ابراهیم انصاری لاری عصر گذشته(سیزدهم آذر ماه)، در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در سالن همایش های بین المللی خلیج فارس، افزود: اگر کاری انجام شده و مردم ندیده اند، شاید کاری در خور و مهم نبوده است و باز هم ارزش بازگفت ندارد، اگر کاری انجام نشده است که گفتن آن موضوعیتی ندارد و دروغ و فریب است و گفتن آن نه زیبنده و شایسته ماست و نه شما.

وی ادامه داد: لذا اجازه دهید از ارائه گزارش عملکرد بگذریم. یکی از متفکران نامدار جهان می گوید که نمی توان دانست که فرد کیست، شخصیتش چگونه است، میزان کامیابی و شکستش در زندگی چقدر بوده است، تاثیر او بر مردم و محیط پیرامونش چگونه بوده است، مگر اینکه او به پایان راه رسیده باشد و بتوان معدل عملکرد او را اندازه گرفت و سنجش کرد.

انصاری لاری ادامه داد: همان چیزی که در آموزه های دینی ما هم هست، هم به نسبت مسئولیت هایی که افراد قبول می کنند و در مقاطعی از زندگی، از دل و جان از خدا می خواهند که آنها را به وادی خطیر مسئولیت با صداقت وارد کنند و باز آنها را با صداقت و اخلاص از آن وادی خارج کند.  هم به نسبت تمامی حیات انسان، به حسن عاقبت یا سو عاقبت تعبیر می کند.

مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش اضافه کرد: وقتی که در عاقبت حیات هر کسی در لحظه مرگ دو فرشته بر بالین انسان حاضر می شوند، یکی شیطان که ایمان را بستاند و یکی ملک الموت که جان را بستاند که معلوم می شود مومن کیست و غیر مومن کدام است.

وی عنوان کرد: امروز که من در پایان راه به نسبت مسئولیتی که در این جزیره داشته ام رسیده ام، نخست خداوند بزرگ را شاکرم که مسئولیتی را که بعد از سه بار مشورت با حضرت دوست قبول کرده ام به این ترتیب امروز آن را به یک برادر عزیز دیگر می سپارم و دیگر اینکه خوشحالم و افتخار می کنم که در طول مدت مسئولیتم هرگز ظرافت کاری و بازی ندیمان را نه لحظه ای آموخته ام و نه لحظه ای آزموده ام.

انصاری لاری اضافه کرد: امروز در وهله اول امید آن دارم که در پیشگاه خداوند خجلت زده نباشم و بعد از آن امید من این است که در نگاه بلند و عیب پوش مردمان پر مهر جزیره کیش سری بلند داشته باشم و قامتی افراشته.

مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش افزود: هر چند هرگز نه من و نه هیچ کدام از همکارانم مدعی نیستیم که حق هر کسی را و شرط هر چیزی را به کمال ادا کرده باشیم و شرط وظیفه و مقتضی خدمت را به درستی انجام داده باشیم.

انصاری لاری با اشاره به اینکه حتما انتقادات زیاد است، کاستی ها و کمبودهایی وجود داشته و خطاها و ضعف هایی هم، همه ما داشته ایم، اظهار کرد: اما می توانم بگویم هر چه از دانایی و توانایی داشته ایم برای تعالی و ترقی جزیره کیش به کار بسته ایم و اجازه ندادیم ترس از خطا و اشتباه ما را در حلقه سکون و رکود محدود و گرفتارکند.

وی با بیان اینکه با این وجود جزیره زیبای کیش نمایشگاهی از غلبه کیفیت بر کمیت است، خاطرنشان کرد: هنوز راه های نرفته، کارهای نکرده و آرزوهای ناتمام بسیاری دارد که امیدوارم با حضور دکتر مظفری و تکیه بر تجربه و توان شما و فضل خدا این راه ها رفته شود، این آرزوها بر آورده شود و این کارها به سر انجام برسد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دوران مسئولیتم بسیار کوتاه بود، سالی و ماهی چند، بیان کرد: به نظرم در ازای مسئولیت ها و طول مدت هرچند مهم هستند اما همه چیز نیستند، درست مثل عمر آدم ها. معمولا عادت کرده ایم که همه چیز را طولانی، بلند مدت و زیاد بخواهیم، عادت نکرده ایم همه چیز را خوب و با کیفیت بخواهیم.

وی با بیان اینکه آرزوی عمر طولانی تقریبا آرزوی همه مردم است اما زندگی با کیفیت وخوب، آرزوی معدودی از مردمان است، اظهار کرد: می شود عمر زیادی داشت ولی هر روز نو به نو شد، هر ماه نو به نو شد و هر سال نو به نو شد و می شود نود ساله شد اما یکسال را نود بارتکرار کرد.

مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش اضافه کرد: عمر مسئولیت ها هم چنین است، مسئولیت ها را هم علی القاعده باید به محتوا و کیفیت آن بیشتر نگاه کرد تا به طول این مسئولیت ها و چقدر کسالت بار است مسئولیتی که زیان بار باشد و سود و سرمایه را به باد بدهد.

انصاری لاری با بیان اینکه اگر قرار است یک مدیریتی خسارت بار باشد یک ساعتش هم اضافه است، عنوان کرد: اگر قرار باشد که زندگی توام با خسارت و زیان باشد، یک نفسش هم زیان بار است. به گفته یکی از بزرگان رگ و ریشه انسان ها بزرگتر از شاخ و برگ آن ها است، امروز این افتخار و شادمانی برای من است که ما یعنی من و مردم خوب و پر مهر جزیره کیش از رگ و ریشه با هم پیوند خورده ایم.

وی افزود: رگ و ریشه ها مهم هستند، روابط خشک و رسمی اداری آن هم که خیلی جاها توام است با تشریفات، حفاظت، مزاحمت های غیر ضرور حتی پیوند شاخ و برگ را هم نمی تواند محقق کند چه برسد به پیوند رگ ها و ریشه ها.

مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در کیش این توفیق را داشتم که با مردم گره خوردم و امروز افتخار من این است که خودم را یکی از مردمان خوب جزیره کیش می دانم، اظهار کرد: همین جا صادقانه اعتراف می کنم که در کیش عاشق شده ام، عاشق این خاک پاره دردانه، عاشق دریای آبی پیرامونش که مرا تا افق های دور می برد، عاشق پریان دریایی کیش و عاشق مردمان خوش کیش، پر مهر و پر لطف و خوش مرامش.

وی با بیان اینکه عشق به ژرفای خود پی نمی برد تا ساعت خداحافظی فرا رسد و امروز این ساعت خداحافظی برای من پی بردن به ژرفای عشقی است که به شما مردم جزیره کیش و به این دردانه خلیج همیشه فارس دارم، تصریح کرد: اما امروز که به پایان این راه رسیده ایم، حدیث این بخت یاری و توفیقی اگر بوده است بعد از لطف خداوند، مرهون بزرگانی هستم که فرصت دوباره خدمت و مودت را در این جزیره و در پیشگاه این مردم برایم فراهم کردند.

انصاری لاری در پایان گفت: در این چهارده ماه اگر کاری کردیم، همه با هم انجام دادیم و امیدوارم امروز اگر من با خاطراتی به طراوت باران و ماندگاری دریا این جزیره را ترک می کنم، مردمان پر مهر جزیره کیش هم مرا در قاب خوش خاطرات خویش ثبت و ضبط بکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: