• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-5085-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

مراسم بزرگداشت 16 آذر باید ماهیت دانشجویی داشته باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه مراسم 16 آذر باید ماهیت دانشجویی و نه دانشگاهی داشته باشد، گفت: دانشگاه‌ها نباید متولی برگزاری بزرگداشت روز 16 آذر باشند بلکه باید ماهیت دانشجویی این روز با نقش‌پذیری دانشجویان حفظ شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، بهروز اکرمی در جلسه کمیسیون دانشجویی استان هرمزگان، عنوان کرد: روز 16 آذر به نام روز دانشجو و نه دانشگاه است و باید نقش دانشجویان در برگزاری مراسمات این روز پررنگ‌تر شود.

وی بر ارتباط بیشتر روسای دانشگاه‌ها با دانشجویان تأکید کرد و بیان کرد: روسای دانشگاه‌های استان باید روابط بهتر و بیشتری با دانشجویان داشته باشند تا دانشجو بتواند به‌واسطه این رابطه مسائل و مشکلات خود را در یک فضای مناسب منتقل کند.

اکرمی اضافه کرد: دانشجو زمانی که بداند مسئولان دانشگاه پیگیر رفع مسائل آن‌ها هستند و تمامی تلاش خود را در این مسیر انجام می‌دهند، مطمئناً آن‌ها نیز درزمینهٔ رفع مشکلات همراه دانشگاه خواهند شد.

وی تأکید کرد: تا زمانی که ارتباط مناسبی میان دانشجویان و مسئولان به‌ویژه روسای دانشگاه شکل نگیرد، نمی‌توان از دانشجو توقع درک مسائل مربوط به دانشگاه را داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه ایجاد ارتباط دوطرفه میان روسای دانشگاه‌ها با دانشجویان تأثیرات مثبتی در تربیت و حتی آموزش این قشر جوان جامعه دارد، افزود: با ارتباط‌گیری دو سوی علاوه بر بررسی مسائل و مشکلات مربوط به دانشجویان می‌توان آن‌ها را در بسیاری از امور رهنمایی و همراهی کرد.

وی از عدم ارزیابی صحیح و جامع از اساتید دانشگاهی در دانشگاه‌ها گلایه کرد و گفت: اینکه هر استادی که به دانشجویان آسان بگیرد و نمره بدهد، در ارزیابی نمره بالای کسب کند صحیح نیست زیرا این‌گونه اساتید هستند که بزرگ‌ترین ضربه را به آینده کشور می‌زنند.

اکرمی تصریح کرد: این‌گونه اساتید موجب رواج بی‌سوادی با وجود مدارک بالا در افراد می‌شوند و بزرگ‌ترین خیانت را اول به دانشجویان و بعد به آینده کشور می‌کنند.

وی تأکید کرد: باید تهدیداتی اتخاذ شود تا ارزیابی اساتید دانشگاه با توجه به سواد دانشجو و خروجی کلاس آن‌ها انجام گیرد و نه‌تنها از طریق دانشجو، زیرا دانشجو برای راحتی خود از استادی تعریف خواهد کرد که بیشترین نمره غیرمنصفانه را از آن گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: