• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8014-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل سابق حفاظت محیط‌زیست هرمزگان:

باید در کنار گسترش صنعت، موارد زیست‌محیطی نیز رعایت شود

مدیرکل سابق حفاظت محیط‌زیست هرمزگان گفت: استان هرمزگان استانی صنعتی است و ما این را درک می‌کنیم که باید صنایع گسترش یابند اما باید موارد زیست‌محیطی به‌خصوص در بحث آب‌شیرین‌کن نیز رعایت شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مجید وفادار در آیین تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت محیط‌زیست هرمزگان با زنده نگه‌داشتن یاد شهیدان محیط‌زیست اظهار کرد: از محیط بانان که با مشکلات و کمبود امکانات موجود از جان خود برای حفاظت از محیط‌زیست مایه می‌گذارند قدردانی می‌کنم.

وی افزود: محیط‌زیست حوزه فرابخشی است و مشکلاتش تنها به دست خودش قابل‌حل نیست و همه باید برای حل این مشکلات کمک کنند، از همه ارگان‌هایی که تاکنون در کنار محیط‌زیست بوده‌اند نیز تشکر می‌کنم.

مدیرکل سابق حفاظت محیط‌زیست هرمزگان تصریح کرد: علی‌رغم تلاش‌هایی که برای اصلاح ساختار اداره کل کردیم اما هنوز 70 درصد پست‌های ما خالی است، 8 کارشناس و 300 محیط بان هم در آینده‌ای نزدیک گرفته می‌شود اما با وسعتی که استان هرمزگان دارد کمبود نیرو همچنان وجود دارد.

وفادار عنوان کرد: در این مدت کارهای خوبی در تالاب‌ها، جنگل‌های ماکرو، آموزش مناطق تحت مدیریت و ... انجام شده، همچنین انجام 25 پروژه مطالعاتی، تهیه طرح جامع زیست بومی حفاظت از تالاب‌ها، حق آبه تالاب‌ها و ... را نیز داشته‌ایم، در حوزه دریایی مطالعات مختلفی داشته، پروژه‌های آموزشی و پژوهشی زیادی را اجرا کرده و تفاهم‌نامه‌های مختلفی با دستگاه‌های مختلف انعقاد کرده‌ایم.

وی بیان کرد: خوشبختانه طرح‌های ارزیابی زیادی را توانستیم اجرا کنیم و در حوزه یگان حفاظت نیز کارهای خوبی انجام شد.

مدیرکل سابق حفاظت محیط‌زیست هرمزگان خاطرنشان کرد: ممنون که به هرمزگان اعتماد و فردی از هرمزگان را برای سمت مدیرکلی حفاظت محیط‌زیست انتخاب کردند بنده نیز در کنارشان هستم، استان هرمزگان استانی صنعتی است و ما این را درک می‌کنیم که باید صنایع گسترش یابند اما باید موارد زیست‌محیطی به‌خصوص در بحث آب‌شیرین‌کن نیز رعایت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: