• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-4584-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مجموعه فولاد هرمزگان موفق به ساخت 5 گریدفولادی شد

معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان گفت: مجموعه فولاد هرمزگان در سال ٩٦ حدود یک میلیون و ١٠٠ هزار تن اسلب صادر کرده و همچنین ٥ گرید فولادی ساخته است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، پارسی در حاشیه جشنواره ملی حاتم، در جمع خبرنگاران افزود: سه امر مهم سبب انتخاب فولاد هرمزگان در جشنواره ملی شده است، مجموعه فولاد هرمزگان در سال ٩٦ حدود ١میلیون و ١٠٠ هزار تن اسلب صادر کرده است، بعلاوه اینکه ٥ گرید فولادی که در ایران تولید اندکی داشته توسط فولاد هرمزگان ساخته شده است.

  وی اظهار کرد: پنج گرید آلیاژی ویژه تولید شده، یک گرید مربوط به صنعت لجستیک میعانات نفتی و 2 گرید استحکام بالا مربوط به صنعت لوله جهت کاربردهای خاص در پروژه ها عمرانی و دو گرید نیز جهت صنایع دریایی با ویژگی مقاوم به خوردگی است که لازم به ذکر است پیش از آغاز تحریم، تختال مورد نیاز این محصولات از خارج از کشور تامین می شد.

پارسی در خصوص اقدامات مجموعه در حوزه تکنولوژی و R & D بیان کرد: طراحی و ساخت آب شیرین کن دریا به روش جذبی با استفاده از انرژی خورشیدی ، طراحی و ساخت ابزار لبه یاب هوشمند مورد استفاده در فرآیندهای فرزکاری و ماشین کاری و همچنین فعال کردن کاتالیست های مستعمل واحد احیا مستقیم با استفاده از دی اکسید کربن فوق بحرانی و در آخر ساخت کریستالیزاتور از جمله این اقدامات انجام گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: