• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-4684-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش ۶ درصدی صادرات غیرنفتی هرمزگان

از ابتدای امسال تا پایان آذر یک میلیارد و ۱۶۹ میلیون دلار کالا‌ی غیرنفتی هرمزگان صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶ درصد افزایش دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان درسیزدهمین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گفت: بیشترین کالا‌های صادراتی در بخش صنعت و معدن و کشاورزی است که به کشور‌های امارات متحده عربی، چین، هند، عمان و تایلند صادر شده است.

خلیل قاسمی با بیان اینکه هدف گذاری صادرات غیرنفتی هرمزگان امسال ۳ میلیارد دلار است، تصریح کرد: اعزام هیات‌های تجاری و برپایی نمایشگاه در کشور‌های حاشیه خلیج فارس، ساخت جاده‌های دسترسی به بندر شیو پارسیان و محوطه بندر کرگان در دستور کار است.

همچنین استاندار هرمزگان بر لزوم تدوین برنامه عملیاتی برای حضور بیشتر تجار و بازرگانان هرمزگان در بازار کشور عمان تاکید کرد.

فریدون همتی خواستار ارائه تحلیل‌های آماری از میزان صادرات و واردات هرمزگان شد و گفت: سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان، جهاد کشاورزی و گمرک تحلیل‌های آماری دقیقی را برای تصمیم گیری‌های بهتر در حوزه صادرات و واردات استان ارائه دهند.

وی افزود: جهاد کشاورزی استان باید زمینه حضور بیشتر تجار و بازرگانان هرمزگان در بازار ۵۰۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی کشور عمان را فراهم کند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: اداره کل راه آهن استان بنگاه‌های بزرگ اقتصادی هرمزگان را به مسیر ریلی متصل کند.

همتی خواستار تدوین برنامه‌ای برای استفاده از فرصت حضور گردشگران ورزشی برای رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد و بیان کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم شامل خط مسافری دریایی و هوایی و هتل‌های مناسب منجر به درآمد زایی برای استان می‌شود.

وی در پایان عنوان کرد: با توجه به همسایگی استان با کشور‌های حاشیه خلیج فارس، نمایندگی وزارت خارجه در هرمزگان برای فراهم کردن زمینه‌های صادرات در استان فعال‌تر عمل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: