• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4284-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشن برداشت گوجه در پارسیان

نخستین جشن برداشت گوجه با حضور مسوولین و کشاورزان در پارسیان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، یعقوب دلدار مدیر جهاد کشاورزی پارسیان با اعلام این خبر گفت: نخستین جشن برداشت گوجه با حضور مسوولین و کشاورزان در پارسیان برگزار شد.

وی افزود: شهرستان پارسیان با دارا بودن هزار و هشتصد هکتار زمین‌های سطح زیر کشت محصول گوجه فرنگی یکی از قطب‌های تولید مهم این محصول خارج از فصل در استان هرمزگان محصوب می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان تصریح کرد: امسال یکی از سال‌هایی بود که گوجه کاران پارسیانی در زمینه کاشت، داشت و برداشت این محصول رضایت کامل داشتند و توانستند محصولات خوب و با کیفیتی را با قیمت مناسب روانه بازار مصرف کنند.

مهدی ترابی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در این جشن گفت: تولید این محصول با عملکرد و بازدهی مناسبی انجام گرفته است و به دلیل عرضه به بازار‌های خارجی و داخلی در زمان مناسب باعث ارز آوری و همچنین ایجاد رضایتمندی کشاورزان شهرستان پارسیان شده است.

فرماندار شهرستان پارسیان نیز در این جشن گفت: این شهرستان با یک‌هزار و 800 هکتار زمین‌های سطح زیر کشت این محصول یکی از قطب‌های تولید محصول گوجه فرنگی در استان و کشور می‌باشد.

عباس میرزاد افزود: با توجه به اینکه محصول خوب و سالمی در شهرستان تولید شد و عرضه آن نیز با قیمت مناسب در بازار‌های داخلی و خارجی انجام شد برآن شدیم که با همکاری و همراهی سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت شهرستان جشن بزرگ برداشت گوجه فرنگی را برگزار کنیم؛ و امیدواریم هر ساله بتوانیم با برپایی این جشن شاهد لبخند کشاورزان باشیم.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری جشن برداشت گوجه فرنگی ایجاد نشاط و جمع کردن مردم و کشاورزان برای شکر گزاری بود.

این مقام مسئول اضافه کرد: در این جشنواره مردم و مسئولین در کنار یکدیگر قرار گرفتند و با توجه به اینکه در ایام دهه فجر نیز قرار گرفته ایم این گرد همایی نیز به مناسبت چهل سالگی نظام و معرفی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: