• چهارشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-3614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ثبت‌نام ۷ هزار و ۵۰۰ فارغ‌التحصیل هرمزگانی در سامانه کارورزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: تاکنون ۷ هزار و ۵۰۰ فارغ‌التحصیل هرمزگانی در سامانه کارورزی ثبت‌نام کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، محمدعلی سلیمی با اعلام این خبر افزود: از زمان اجرای طرح کارورزی تاکنون ۷ هزار و ۵۰۰ فارغ‌التحصیل هرمزگانی در سامانه کارورزی ثبت‌نام کردند.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲ هزار و ۵۹۳ نفر واجد شرایط هستند که هزار و ۵۲۰ نفر کارورز برای دوره آموزش کارورزی انتخاب و مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه همچنین هزار و ۳۰۰ واحد پذیرنده  ثبت‌نام کرده که ۸۱۵ واحد واجد شرایط هستند، تصریح کرد: دوره کارورزی حداقل چهارماه و حداکثر شش ماه برای هر کارورز و میزان حقوق یک سوم حداقل حقوق برای هرماه تعیین‌شده است.

سلیمی عنوان کرد: طرح کارورزی با هدف جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار در مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری درگروه سنی ۲۵ تا ۳۳ سال (با احتساب ۲ سال سربازی) در همه رشته‌های دانشگاهی بر حسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی و تعاونی و کارفرمایان در حال اجراست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان کرد: در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا دو سال ۱۰۰ درصد حق بیمه کارفرمایان را پرداخت خواهد کرد.

سلیمی با اشاره به اینکه طرح کارورزی از تیرماه سال گذشته در استان هرمزگان در حال اجراست، اضافه کرد: دانش‌آموختگان دانشگاهی بیکار و کارفرمایان یا صاحبان واحد‌های تولیدی و متقاضیان کارورزی و همچنین واحد‌های پذیرنده می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت https://karvarzi.mcls.qov.ir مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: