• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-13214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پلیس فتا با فروشندگان مواد محترقه در فضای مجازی برخورد خواهد کرد

 رئیس پلیس فتا استان با اشاره به نزدیکی به پایان سال و چهارشنبه‌سوری گفت: متأسفانه شاهد کوچ فروشندگان مواد محترقه از فضای حقیقی به فضای سایبر هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، سرهنگ علی اصغر افتخاری در تشریح این خبر گفت: علاوه بر فروش مواد محترقه در فضای مجازی، برخی افراد اقدام به آموزش ساخت این مواد را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند که می‌تواند صدمات بدنی، تلفات جانی و خسارت مادی به همراه داشته باشد.

وی بابیان اینکه نقش خانواده‌ها در پیشگیری از حوادث غیرمترقبه بسیار مهم است، اظهار کرد: ازآنجایی‌که فرزندان حضور فعال در فضای مجازی دارند و برخی سایت‌ها اقدام به آموزش ساخت مواد محترقه می‌کنند، خانواده‌ها باید در این خصوص مراقب فرزندان خود باشند چراکه عدم آشنایی فرزندان با این مواد و آموزش ناقص سایت‌ها در این خصوص بسیار خطرناک است تا به خاطر لحظه‌ای هیجان دچار حادثه‌ای ناگوار نشوند.

سرهنگ افتخار با هشدار به فروشندگان و گردانندگان سایت‌های و کانال‌های آموزش ساخت مواد محترقه، خاطرنشان کرد: افرادی که درزمینه طراحی و ایجاد سایت و یا وبلاگ به جهت تبلیغ و آموزش ساخت بمب و مواد محترقه در فضای مجازی فعالیت دارند منتظر حضور مأموران پلیس فتا باشند.

رئیس پلیس فتا هرمزگان در پایان به شهروندان توصیه کرد: کاربران با مشاهده سایت‌های فعال در زمینه آموزش ساخت یا خرید فروش مواد محترقه مراتب را با مراجعه به قسمت ثبت گزارش مردمی در سایت پلیس فتا و یا به شماره 07621825964 گزارش دهند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت‌ها صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: