• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-13514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هرمزگان میزبان بارش سراسری و قابل ملاحظه/پیش‌بینی طغیان رودخانه های فصلی

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: از روز یکشنبه(26 اسفندماه) با نزدیکی یک موج فعال جنوبی شاهد بارش سراسری و قابل ملاحظه در اکثر نقاط استان هرمزگان خواهیم بود که سبب آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.

مرضیه سی سی پور در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: بررسی نقشه ها و مدل های هواشناسی  نشان دهنده تاثیر یک موج ناپایدار بارشی از بعدازظهر امروز تا روز جمعه در استان هرمزگان است.

وی با بیان اینکه این ناپایداری ها به صورت افزایش ابر، بارش پراکنده گاهی با رگبار و رعد وبرق و افزایش باد جنوب شرقی و مواج شدن دریا خواهد بود، تصریح کرد: از بعدازظهر پنجشنبه بارش پراکنده به ویژه در مناطق غربی و شمالی استان و در تنگه هرمز و طی روز جمعه احتمال تقویت سامانه بارشی در نقاطی از تنگه هرمز پیش بینی می شود.

سی سی پور بیان کرد: از بعدازظهر پنجشنبه  تا روز شنبه  افزایش باد جنوب شرقی  گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت و مواج شدن دریا که حداکثر ارتفاع موج  در خلیج فارس تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد رسید، برای آب های خلیج فارس پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه از روز یکشنبه(26 اسفندماه) با نزدیکی یک موج فعال جنوبی شاهد بارش سراسری و قابل ملاحظه در اکثر نقاط استان هرمزگان خواهیم بود که سبب آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد، اضافه کرد: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با تقویت موج بارشی دوم، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه های فصلی در استان پیش بینی می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان در پایان گفت: توصیه می شود با توجه به ناپایداری های جوی و  دریایی روزهای آینده تمهیدات لازم صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: