• یکشنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1487-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نخستین جشنواره ادبی جایزه شعر رامی در میناب برگزار می‌شود

دبیر اجرایی نخستین جایزه شعر رامی  از اعلام فراخوان نخستین جایزه شعر رامی خبر داد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در سه بخش آزاد (سپید )، شعر کلاسیک و بخش ویژه با موضوع خلیج‌فارس در این جایزه ادبی شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا ، منطقه خلیج‌فارس در میناب، یداله شهرجو در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، گفت: این جایزه ادبی در سطح استان هرمزگان برگزار خواهد شد و با توجه به نیاز جامعه ادبی استان ، طرح این برنامه به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ارائه شد که پس از موافقت، مقرر گردید این برنامه در اردیبهشت‌ماه برگزار شود.

وی، افزود: دبیرخانه جشنواره در روزهای آغازین سال نو در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب آغاز به کار کرد و از روز چهاردهم فروردین فراخوان جشنواره در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

شهرجو در خصوص ویژگی‌های این جایزه ادبی، اظهار کرد: این جایزه ادبی محدودیت شرایط سنی ندارد و تمام افراد جامعه بدون محدودیت می‌توانند در این برنامه ادبی شرکت کنند.

این منتقد ادبی، تأکید کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در سه بخش آزاد (سپید ) ، شعر کلاسیک و بخش ویژه با موضوع خلیج‌فارس در این جایزه ادبی شرکت کنند.

وی، ادامه داد: موضوع شعرها در بخش سپید و کلاسیک ، آزاد است و در بخش ویژه ، خلیج‌فارس موضوع شعرهای ارسالی است و دانش آموزان مینابی نیز می‌توانند در بخش ویژه با موضوع خلیج‌فارس شرکت کنند که آثار آن‌ها به‌صورت مجزا داوری خواهد شد.

دبیر اجرایی نخستین جایزه شعر رامی، ابراز کرد : علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا بیست و پنجم فروردین‌ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند که پس از داوری آثار رسیده  اختتامیه جشنواره در ششم اردیبهشت در میناب برگزار خواهد شد.

شهرجو، ابراز امیدواری کرد: به دنبال آن هستیم که این برنامه ادبی بتواند زمینه ایجاد فضای شورونشاط در جامعه ادبی هرمزگان را فراهم آورد و بتوانیم این برنامه ادبی را در سال‌های آتی به‌صورت منطقه خلیج‌فارس برگزار کنیم.

وی، جایگاه ادبیات میناب را در هرمزگان و خارج از استان در  یک موقعیت شاخص نام برد و تصریح کرد: شهرستان میناب در دو دهه اخیر بیشترین کارکرد ادبی را در سطح هرمزگان داشته است.

این شاعر مینابی تعداد آثار ارسالی این جشنواره به دبیرخانه را بالغ‌بر 200 عنوان نام برد و ابراز کرد: با توجه به استقبال صورت گرفته از این جشنواره، پیش‌بینی می‌شود بالغ‌بر 300 اثر به دبیرخانه جایزه شعر رامی ارسال شود.

شهرجو، ابراهیم منصفی را یک چهره ماندگار در هنر هرمزگان دانست و خاطرنشان کرد: پدر این هنرمند فاخر و ارزشی مینابی بوده و مادر وی بستکی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: