• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انعقاد ۳۶۵ فقره تفاهم نامه طرح حفاظت مشارکتی در هرمزگان

رییس اداره فنی حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: تاکنون ۳۶۵ فقره تفاهم نامه طرح حفاظت مشارکتی در هرمزگان منعقدشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، امیرزاده تصریح کرد: از ابتدای آغاز طرح حفاظت مشارکتی تاکنون ۳۶۵ فقره تفاهمنامه طرح حفاظت مشارکتی در هرمزگان منعقد شده است.

وی افزود: این تعداد تفاهم نامه ۲ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۳۵ هکتار مرتع هرمزگان منعقد شده است.

رییس اداره فنی حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: پارسال ۶۷ فقره تفاهمنامه حفاظت مشارکتی منعقد شده است که ۱۰ فقره تفاهمنامه مراتع طرح دار و ۵۷ فقره تفاهمنامه مراتع ممیزی شده بوده است.

امیرزاده افزود: پارسال ۵۸ فقره کارت مرتعبانی هم صادرشده است.

وی با بیان اینکه طرح حفاظت مشارکتی در سال ۹۴ در هرمزگان آغاز شده است، اضافه کرد: حفاظت مشارکتی با کاهش صرفه جویی در هزینه‌ها یکی از طرح‌های مهم است که با همکاری مجریان مرتعداری و مسئولان در عرصه‌های منابع طبیعی در استان برای توسعه حفظ و احیای منابع طبیعی در حال اجرا است.

امیرزاده هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از حریق، کنترل آفات و بیماری‌های جنگلی مرتعی، کاشت گونه‌های سازگار منطقه ایی و گیاهان دارویی به صورت کپه ایی و بذر کاری مقرون به صرفه-شمارش درختان، نصب تابلو ودرج نوار سبز، افزایش ترویج وفرهنگ سازی، افزایش کنترل تخریب عرصه‌های ملی، توانمند سازی جنگل و مرتع نشینان و اقتصادی کردن طرح‌های مرتع و جنگل برا‌ی بهره برداران عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: