• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیش‌بینی ناپایداری جوی و دریایی در هرمزگان/میزان بارش‌ها قابل ملاحظه نخواهد بود

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با بیان اینکه طی روز جاری در برخی نقاط استان ناپایداری جوی و دریایی پیش بینی می شود، گفت: میزان بارش‌ها قابل ملاحظه نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، مرضیه سی سی پور در خصوص پیش بینی وضعیت جوی و دریایی امروز هرمزگان، افزود: طی روز جاری در برخی نقاط استان ناپایداری جوی و دریایی پیش بینی می شود.

وی اظهار کرد: با تاثیر موجی ناپایدار در جنوب کشور در مناطق غربی و شمالی استان و جزایر خلیج فارس رگبار پراکنده باران و رعد وبرق پیش بینی می شود که این شرایط تا روز سه شنبه علاوه بر این مناطق در برخی نقاط مرکزی نیز پیش بینی می شود.

سی سی پور با بیان اینکه میزان بارش‌ها قابل ملاحظه نخواهد بود، خاطرنشان کرد: تا ساعات ظهر امروز شرایط دریا در محدوده سواحل استان مساعد است، به تدریج از ساعات بعدازظهر افزایش سرعت باد در جزایر غربی پیش بینی می شود که  توصیه می شود با توجه به روند افزایشی سرعت باد در ساعات پایانی شب شناورهای سبک و صیادی از تردد در جزایر غربی خلیج فارس (کیش و لاوان)خودداری کنند.

وی اضافه کرد: این شرایط نامساعد دریایی طی روز سه شنبه در تنگه هرمز و سواحل دریای عمان نیز پیش بینی می شود  و دریا از اواخر دوشنبه تا پایان هفته مواج خواهد بود و  سبب اختلال در تردد های دریایی  به ویژه در مسیر تردد به جزایر کیش و ابوموسی خواهد شد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان در پایان عنوان کرد: از لحاظ دمایی از فردا به طور نسبی از میزان دمای هوا در مناطق ساحلی کاسته خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: