• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-887-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ثبت نام ۸۰۰ نفر برای شرکت در چهل ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان از ثبت نام ۸۰۰ نفر برای شرکت در چهل ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام بهرام رنجبر در این خصوص گفت: ۸۰۰ نفر برای شرکت در چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در هرمزگان افزود: ثبت‌نام مرحله شهرستانی این مسابقات از ۲۰ اسفندماه ۹۷ شروع که تا کنون ۸۰۰ نفر در این دوره ثبت نام کردند.

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان تصریح کرد: مسابقات سراسری سازمان اوقاف و امور خیریه هر ساله با آغاز رقابت‌های شهرستانی شروع می‌شود و در ادامه با برگزاری این رقابت‌ها تا سطح استان و کشوری تا مرحله بین‌المللی ادامه دارد.

حجت‌الاسلام بهرام رنجبر شناسایی و معرفی نخبگان و استعداد‌های درخشان قرآنی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این مسابقات است.

وی با اشاره به برگزاری مرحله شهرستانی چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن کریم از ۱۲ اردیبهشت‌ افزود: این مسابقات ویژه رده سنی بزرگسال در رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، تواشیح و دعاخوانی برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: ثبت‌نام برای حضور در این مسابقات از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی www.quraniran.ir اعلام شده و برای آن دسته از متقاضیانی که برای ثبت‌نام اینترنتی محدودیت دارند، امکان مراجعه حضوری به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها و ثبت نام از این طریق فراهم شده است.

حجت‌الاسلام رنجبر اظهار کرد: سازمان اوقاف تنها متولی برگزارکننده مسابقات در سطح جهان اسلام است که هر ساله مسابقات قرآن کریم را در مراحل شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌کند و در نهایت با برگزاری مسابقات بین‌المللی، ترویج فعالیت‌های قرآنی را در دستور برنامه‌های قرآنی خود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: