• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-1914-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

بیمار باید در کمترین زمان به اورژانس برسد/بسیاری از بیمارستان‌های هرمزگان از ابتدا کاربری بیمارستان نداشتند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه بنا داریم برخی املاک دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان را تغییر کاربری دهیم تا بتوانیم پردیس دانشگاه علوم پزشکی واقع در بلوار امام حسین(ع) بندرعباس را تکمیل کنیم، گفت: متأسفانه بسیاری از بیمارستان‌های ما از ابتدا کاربری بیمارستان نداشته و به همین دلیل در طول زمان مجبور به‌اضافه کردن تخت و اصلاح هستیم که هزینه‌های بسیاری را در پی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، دکتر حسین فرشیدی ظهر امروز در نشست خبری هفته سلامت، اظهار کرد: اساس کار را می‌خواهیم بر رصد همه افراد جامعه بگذاریم، همه ما باید از نظر سلامتی رصد شویم.

وی افزود: غربالگری فشارخون از برنامه‌هایی است که تصمیم دارم امسال عملی کنیم و درصدد هستیم برای این کار چند پایگاه در ساحل برپا کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: از کارهای خوب دکتر داوودی تلاشش برای افزایش تخت‌های بیمارستانی بود و بنده وظیفه خود می‌دانم این مسیر را ادامه دهم تا در چند سال آینده یک هزار و 900 تخت جدید راه‌اندازی شود.

فرشیدی عنوان کرد: بیماران بشاگرد و کوشکنار هم بیمار ما هستند، جامعه ما نیاز به لبخند دارد و باید از تنش دور باشد.

وی خاطرنشان کرد: شخصاً با سیستم کارانه بیمارستان‌ها مشکل‌دارم اما کاری از دست بنده برنمی‌آید و سیستمی کشوری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: بنا داریم برخی املاک دانشگاه علوم پزشکی مثل سازمان بهیاری سابق، هفت بلوک خوابگاه خالی در مجتمع 700 دستگاه و ... را تغییر کاربری دهیم تا بتوانیم پردیس دانشگاه علوم پزشکی واقع در بلوار امام حسین(ع) را تکمیل کنیم.

فرشیدی بیان کرد: متأسفانه بسیاری از بیمارستان‌های ما از ابتدا کاربری بیمارستان نداشته و به همین دلیل در طول زمان مجبور به‌اضافه کردن تخت و اصلاح هستیم که هزینه‌های بسیاری را در پی دارد.

وی ابراز کرد: مجتمع آموزشی و درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس روزانه شش هزار نفر ورودی دارد و نزدیک به یک هزار و 500 پرسنل، یک هزار و 500 دانشجو و بیش از 300 پزشک متخصص دارد، هرچند پزشک موظف به داشتن پارکینگ نیست اما دانشگاه علوم پزشکی برای تسهیل شرایط بیماران به‌صورت مزایده فضایی در بیمارستان را به بخش خصوصی بومی واگذار کردی و پارکینگی احداث شد، برای ما مهم است بیمار در کمترین زمان به اورژانس برسد، مجبور شدیم موانعی استفاده کنیم که مردم وسیله نقلیه خود را جلوی بیمارستان پارک نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: 115 طرح تمام‌شده وجود دارد که به مرحله افتتاح رسیده‌اند، منتظر هستیم همه مراکز را با هم افتتاح کنیم.

فرشیدی اظهار کرد: پوشش همگانی سلامت شعار حکیمانه است چراکه هنوز نیمی از مردم دنیا دسترسی به بهداشت و درمان ندارند، باید سیستیمی وجود داشته باشد که مردم در هرجایی بتوانند مراجعه کنند، 591 خانه بهداشت، 300 واحد خدمات سلامت و پایگاه‌های مختلفی داریم اما مردم باید این اطلاع را داشته باشند که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: