• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-14014-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان:

خیران بر اساس نیازهای جامعه وقف‌های جدید ایجاد کنند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: باید دست‌به‌دست هم دهیم و خیرین را هدایت کنیم تا بر اساس نیازهای جامعه، وقف‌های جدید ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی در همایش مبلغین اجرای نیت موقوفه مرحوم «محمدعلی ناصری» که در سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در چند سال اخیر با رویکرد ویژه‌ای در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ وقف و حفظ موقوفات ظهور و بروز کرد که نخستین وظیفه این نهاد مقدس در راستای حفظ موقوفات، سنددار کردن آن‌ها و بهره‌برداری از موقوفات است.

وی با اشاره به خدمات شایان سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای حفظ و سنددار کردن موقوفات افزود: در حوزه اجرای نیات و به‌روزرسانی اجارات با توجه به اسناد بسیار سخت موجود در این حوزه نیز خدمات بسیار خوبی صورت گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان اظهار امیدواری کرد: با پرچم‌داری مبلغان در احیای سنت حسنه وقف در راستای پشتوانه‌سازی برای حوزه‌های علمیه و با مشورت دادن به خیرین، زمینه را برای پویا شدن و قدم برداشتن در جهت گام دوم انقلاب از این سنت حسنه، بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم.

حجت‌الاسلام گرایلی با تأکید بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه مبتنی بر نیت واقف است نه مبتنی بر نیاز جامعه؛ گفت: طبق احکام، سازمان اوقاف و امور خیریه باید بر اساس نیات واقفان کار را انجام دهد نه بر اساس نیاز جامعه.

وی اضافه کرد: باید دست‌به‌دست هم دهیم و خیرین را هدایت کنیم تا وقف‌های جدید را بر اساس نیاز جامعه ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان و با حضور معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور، امام‌جمعه بندرعباس و جمع کثیری از مبلغان، همایش مبلغین اجرای نیت موقوفه مرحوم محمدعلی ناصری در شب میلاد کریم اهل‌بیت(ع) در بندرعباس برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: