• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-14214-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور خبر داد:

اختصاص 200 میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه اشتغال‌ به کمیته امداد هرمزگان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور گفت: به‌منظور ایجاد اشتغال پایدار در سال جاری 200 میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه به کمیته امداد استان هرمزگان اختصاص‌یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، حجت اله عبدالملکی، در جلسه شورای معاونین این نهاد در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در حال حاضر دشمن معیشت مردم را هدف قرار داده است، اظهار کرد: با توجه به وضعیت کنونی کشور باید مدیران به سه شاخص بیکاری، فقر و قحطی در جامعه توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: بسیاری از عوامل داخلی در خنثی‌سازی توطئه دشمن تعیین‌کننده است که در همین خصوص به مؤلفه‌های اساسی ازجمله، کنترل فضای روانی کشور، مدیریت تحریم‌ها، کنترل تحولات بازار ارز، برنامه محور کردن بازار ارز و بحران نقدینگی اشاره نمودند.

عبدالملکی فلسفه وجودی کمیته امداد را، رفع فقر در سطوح مختلف اجتماع دانست و بیان کرد: با توجه به عملکرد کمیته امداد در ایجاد اشتغال پایدار در سال گذشته می‌توان در سال 98 نیز با استفاده از مدل اشتغال کمیته امداد که به‌عنوان یک مدل اسلامی ایرانی است، مشکل بیکاری افراد جامعه را مرتفع کرد و به‌خوبی می‌توان تهدیدها را به فرصت‌های بی‌بدیلی جهت توسعه و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تبدیل کرد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور اولویت‌های امداد را در شرایط کنونی تأمین معیشت خانواده‌ها، ایجاد اشتغال و تأمین مسکن دانست.

وی در ادامه گفت: بر اساس رایزنی انجام‌شده با بانک مرکزی سقف وام‌های اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد به 50 میلیون تومان افزایش‌یافته است که به‌زودی به بانک‌های عامل ابلاغ خواهد شد.

عبدالملکی با اشاره به اعتبار اشتغال کمیته امداد استان هرمزگان در سال 98 عنوان کرد:  ازآنجایی‌که استان هرمزگان به‌عنوان یکی از استان‌های موفق در خصوص اجرائی طرح‌های اشتغال بوده است به همین منظور در سال جاری 200 میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه اشتغال به این استان اختصاص ‌یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: