• شنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فنی حفاظت محیط‌زیست هرمزگان:

فعالیت معدن گنبد نمکی بستک متوقف‌شده است/نیازی به استعلام از محیط‌زیست نبود

معاون فنی حفاظت محیط‌زیست هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت معدن گنبد نمکی بستک نیز متوقف‌شده است، گفت: در هفته جاری بازدید از گنبدهای نمکی بستک نیز صورت خواهد گرفت و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، میثم قاسمی صبح امروز در نشستی خبری در خصوص آخرین وضعیت برداشت از گنبد نمکی شهرستان بستک و واکنش‌های صورت گرفته به آن، افزود: ماده 24 قانون معادن اعلام می‌کند، صدور مجوز معادن توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت خارج از مناطق حفاظت‌شده نیازی به استعلام از اداره کل حفاظت محیط‌زیست ندارد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد که تصاویر منتشرشده در فضای مجازی متعلق به این گنبد نمکی نبوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکسری از گنبدهای نمکی همچون خرسین جاذبه گردشگری و حتی به ثبت رسیده است، اضافه کرد: در حال حاضر فعالیت معدن گنبد نمکی بستک نیز متوقف‌شده و قرار است بازدیدی در این خصوص بگیرد تا نظر نهایی صورت بگیرد.

قاسمی با بیان اینکه اگر اصحاب رسانه تصاویری از آن منطقه هم داشته باشند به‌طور حتم استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: هرمزگان دارای 70 گنبد نمکی است که به‌تمامی آن‌ها اشراف کامل نداریم.

وی با اشاره به اینکه تا جایی که بتوانیم به دنبال حفظ جاذبه‌های گردشگری ازجمله گنبدهای نمکی هستیم، اظهار کرد: مصرف نمک و درصد خلوص آن در صنعت نیز خود تخصص دارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص می‌کند که این‌گونه نمک در کجا وجود دارد.

معاون فنی حفاظت محیط‌زیست هرمزگان در پایان گفت: در هفته جاری بازدید از گنبدهای نمکی بستک نیز صورت خواهد گرفت و نتیجه آن اعلام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: