• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-2587-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

محدوده بازآفرینی شهر جناح تصویب شد/فراهم شدن امکان رونق گردشگری در جناح

شهردار جناح اعلام کرد: در جلسه کمیسیون ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی معماری و شهرسازی استان برگزار شد، مساحت ۶۷.۳ هکتار از محدوده بافت ارزشمند تاریخی شهر جناح به منظور انجام عملیات بازافرینی شهری به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، محمدجلالی در این خصوص افزود: در این محدوده از بافت شهر جناح که هسته اولیه شهر را تشکیل می‌دهد، خانه هایی با قدمت ۱۵۰ ساله وجود دارند که دارای سازه هایی مستحکم بوده و جریان زندگی در این منازل ساری و جاری است به نحوی که با انجام عملیات بازآفرینی، ضمن اهمیت دادن به این بناها در محدوه بافت مصوب، ومرمت جداره ها، کف سازی در پیاده روها انجام خواهدشد و امکان رونق گردشگری و بوم گردی فراهم می شود.

وی تصریح کرد: با فراهم شدن گردشگری، توانمندسازی ساکنین محدوده مصوب انجام خواهدشد و معماری این بخش از شهر نیز رونق خواهدگرفت.

جلالی اضافه کرد: تامین خدمات شهری و زیرساخت‌های معابر و خدمات محله ای و استفاده از توان ساکنین محدوده بافت مصوب در ارزش دهی به منزلت مکانی این بافت و همچنین استحکام بخشی به قسمتی از ابنیه ناپدار از اهداف مدیریت شهری در بازآفرینی شهری است.

شهردار جناح در پایان گفت: از اعضای کمیسیون مذکور به دلیل توجه به بافت تاریخی شهرجناح و تصویب محدوده طرح بازآفرینی شهری جناح با رای قاطع اکثریت قدردانی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: