• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-3187-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح «نشاط معنوی» در ۲۰ بقعه متبرکه هرمزگان

طرح تابستانی «نشاط معنوی» در ۲۰ بقعه متبرکه هرمزگان اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان با اعلام این خبر گفت: طرح تابستانی «نشاط معنوی» در ۲۰ بقعه متبرکه هرمزگان اجرا می‌شود.

حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی هدف از از اجرای طرح تابستانی نشاط معنوی را جذب نوجوانان و به‌ویژه جوانان نسبت به مسائل دینی خبر داد.

وی اظهار کرد: طرح نشاط معنوی همه‌ساله در راستای غنی‌سازی هرچه بهتر اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان خاطرنشان کرد: طرح نشاط معنوی در سه محور آموزشی، اردویی و ورزشی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان هرمزگان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام گرایلی اضافه کرد: طرح نشاط معنوی با همکاری بسیج، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل آموزش‌وپرورش و کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مبلغان بومی و اعزامی از قم در این طرح حضور خواهند داشت، عنوان کرد: جذب نسل جوان و نوجوان به بقاع متبرکه برای کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه مخصوصاً مراکز افق، تعامل و مشارکت با نهاد‌های فرهنگی همسو، همپوشانی و وحدت رویه در انجام امور فرهنگی، ترویج معارف اسلامی و غنی نمودن اوقات فراغت دانش از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان ادامه داد: این شیوه که با تعامل با نهاد‌هایی از قبیل: بسیج، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گروه‌های خودجوش فرهنگی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام گرایلی بیان کرد: ثبت نام دانش آموزان، هزینه‌های اجرایی، برگزاری کلاس‌های ورزشی و هنری با دستگاه‌های فوق است و ادارات اوقاف و بقاع متبرکه با در اختیار قراردادن مکان مناسب در بقاع متبرکه، ظرفیت خیمه‌های معرفت و اجرای کلاس‌های فرهنگی ‏- معارفی، و همچنین پذیرایی در طرح مشارکت می‌کنند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان با اشاره به اینکه مخاطبان دختران و پسران دانش‌آموز از رده سنی ۷ الی ۱۸ سال هستند، تصریح کرد: ثبت نام از ۲۵ خرداد ماه تا ۱۲ تیر ۹۸ انجام می‌شود.

حجت الاسلام گرایلی با بیان اینکه زمان اجرای طرح ۱۳ تیر، همزمان با ولادت حضرت معصومه سلام الله علی‌ها وشروع دهه کرامت تا ۲۹ مردادماه مصادف با عیدسعید غدیر است، اضافه کرد: طرح نشاط معنوی به صورت مشارکتی، اردویی، آموزشی، فرهنگی و کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام گرایلی افزود: بقاع متبرکه‌ای که دارای ظرفیت اردویی هستند به عنوان مقصد انتخاب و با حضور مربیان و مبلغین اعزامی، نسبت به برپایی خیمه معرفت در آن‌ها اقدام می‌شود.

وی عنوان کرد: دانش‌آموزان ثبت نام شده در بقاع متبرکه دیگر و یا مشارکت-کنندگان در طرح‌های مشابه دیگر نهادها، در قالب یک اردوی یک روزه، ضمن بهره‌مندی از طبیعت و فضای اردویی، از خیمه‌های معرفت و کلاس‌های فرهنگی مبلغین بهره‌مند شوند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان اظهار کرد: مجموعه برنامه‌های طرح نشاط معنوی در سه قالب آموزشی، اردویی و ورزشی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: