• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مردم نیکوکار هرمزگان بیش از 7 میلیارد تومان فطریه پرداخت کردند

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان گفت: مردم نیکوکار استان هرمزگان در ماه رمضان امسال، هفت میلیارد و 260 میلیون تومان زکات فطریه پرداخت کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، علی الهیاری به مشارکت پرشور مردم نیکوکار استان در پرداخت زکات فطره اشاره کرد و گفت: مردم مؤمن استان هرمزگان در ماه رمضان امسال، هفت میلیارد و 260 میلیون تومان زکات فطریه خود را به کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39 درصد رشد داشته است.

الهیاری تصریح کرد: از مجموع زکات فطریه جمع‌آوری‌شده در روزهای اخیر هفت میلیارد و 185 میلیون تومان زکات فطریه عام و 10 میلیون تومان زکات فطریه سادات و مابقی در قالب کفارات بوده است که با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته مبالغی جمع‌آوری‌شده زکات فطریه بین نیازمندان همان شهر یا روستا توزیع‌شده است.

وی اظهار کرد: امیدواریم با افزایش مساعدت‌های مردمی و مشارکت خیران در طرح‌های حمایتی این نهاد، بتوانیم گام‌های مؤثری برای رفع مشکلات نیازمندان برداریم.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان با تأکید بر نقش این نهاد در رسیدگی به مشکلات فقرا و قشر آسیب‌پذیر جامعه، عنوان کرد: همه خدمات کمیته امداد باهدف بهبود وضعیت معیشتی و توانمندسازی خانوار‌های تحت حمایت اجرا می‌شود که این امر ضمن استقلال اقتصادی خانواده‌های نیازمند، موجب خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در سال گذشته پنج میلیارد و 200 میلیون تومان زکات فطریه توسط مردم هرمزگان جمع‌آوری‌شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: