• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وضعیت مبارزه با هجوم ملخ‌ها در رودان به حالت نرمال برگشت

فرماندار رودان طی گزارشی وضعیت هجوم ملخ ها و روند مبارزه با آن‌ها را مثبت اعلام کرد و افزود: در بخش بیکاه گزارشی مبنی بر وجود ملخ در منطقه وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مصطفی غلامپور در این خصوص گفت: وضعیت کلی مبارزه با ملخ صحرایی در شهرستان رودان با توجه به نظر کارشناسان مربوطه و پیگیری های انجام شده مثبت ارزیابی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مبارزه و سمپاشی مستمر و شبانه روزی در بخش جغین خوشبختانه وضعیت منطقه عادی و نرمال بوده و فعلاً نیاز به سمپاشی نیست.

فرماندار رودان تصریح کرد: در بخش مرکزی نیز، در منطقه دهنو سراب با توجه به مشاهده ملخ ها بصورت لکه ای امشب عملیات سم پاشی صورت می گیرد و در مجموع شرایط منطقه نرمال است.

غلامپور بیان کرد: در بخش رودخانه نیز با توجه به سمپاشی مستمر از بیستم خرداد ماه تاکنون تعداد کانون های آلوده از یازده منطقه، به سه منطقه شامل؛ بجگ، آبدان و چاه کناری کاهش یافته که امشب ادامه آن توسط تیم های مبارزه عملیات سمپاشی صورت می پذیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به عکس العمل به موقع و برگزاری جلسات ستاد مدیریت بحران در سطح بخشها و تشکیل تیم های مبارزه مردمی و همکاری نیروهای بسیج در کنار کارشناسان جهاد کشاورزی خوشبختانه ریزش ملخ در شهرستان تا به امروز بخوبی کنترل شده که تا دفع کلی آفت ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، از ابتدای ریزش جدید تاکنون در مجموع حدود ۲۴ گروه مبارزه به صورت شبانه در سطح شهرستان و با توجه به میزان آلودگی مشغول سم پاشی بوده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: