• شنبه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان:

از یکشنبه شاهد افزایش نسبی دما در هرمزگان خواهیم بود

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: از لحاظ دمایی از یکشنبه با توجه به تضعیف بادهای جنوب شرقی و کاهش رطوبت نسبی هوا شاهد افزایش نسبی دما در اکثر نقاط استان خواهیم بود و این شرایط تا اواسط هفته تدوام خواهد داشت.

مرضیه سی سی پور در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، در خصوص پیش بینی وضعیت جوی و دریایی امروز استان هرمزگان، افزود: تا ساعات ظهر در سواحل دریای عمان و شرق تنگه هرمز افزایش باد جنوب شرقی(تا حداکثر 36کیلومتر در ساعت) خواهیم داشت که از ساعات بعدازظهر از میزان سرعت باد و تلاطم دریا کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرایط تردد در جزایر خلیج فارس امروز مساعد خواهد بود، اظهار کرد: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان به ویژه بشاگرد و شمال استان رگبار پراکنده و موقتی باران و رعد وبرق و افزایش سرعت باد پیش بینی می شود.

سی سی پور با اشاره به اینکه از بعدازظهر یکشنبه با توجه به تغییر سوی جریانات باد به جنوب غربی و وزش بادهای نسبتا شدید در مناطق دریایی از جمله تنگه هرمز و جزایر شرقی خلیج فارس ناپایداری وضعیت جوی و دریایی خواهیم داشت، اضافه کرد: دریا نسبتا مواج خواهد شد که توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی در محدوده تنگه هرمز از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد شناورها صورت گیرد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با بیان اینکه سرعت وزش باد گاه به بیش از 40 کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید، عنوان کرد: از لحاظ دمایی از یکشنبه با توجه به تضعیف بادهای جنوب شرقی و کاهش رطوبت نسبی هوا شاهد افزایش نسبی دما در اکثر نقاط استان خواهیم بود و این شرایط تا اواسط هفته تدوام خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: