• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شرکت۳۵۳ هزار هرمزگانی در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از هفدهم خرداد ماه، زمان آغاز اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون تاکنون ۳۵۳ هزار هرمزگانی به پایگاه‌های ویژه این طرح مراجعه کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، کاوس دیندارلو در حاشیه بازدید از اجرای این طرح در سطح شهر بندرعباس، افزود: از این شمار ۵۷ درصد افزاد فشارخون نرمال داشتند ۲۵ درصد آنان پیش فشارخون و ۱۸ درصد افراد پرفشاری خون را دارند که زیر نظر پزشکان و متخصصان قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه تشخیص و درمان به موقع بیماران مهمترین هدف اجرای این طرح در هرمزگان است، تصریح کرد: نمک اصلی‌ترین عامل فشارخون افراد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: در حال حاضر هر ایرانی روزانه ۱۵ گرم نمک مصرف می‌کند که این میزان باید به ۳ تا ۵ درصد برسد.

دیندارلو ادامه داد: تغذیه مناسب، نخوردن غذا‌های پرچرب و پر نمک، ورزش روزانه و همچنین مصرف میوه و سبزیجات بهترین راه برای پیشگیری و کنترل فشارخون افراد است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم شهرستان‌های بندرخمیر، قشم، پارسیان و بستک بیشترین و شهرستان‌های بندرعباس و کیش از اجرای این طرح در هرمزگان کمترین استقبال کردند.

به گزارش ایسنا، طرح بسیج ملی کنترل فشارخون که از بیست و هفتم اردیبهشت در هرمزگان آغاز شده تا پانزدهم تیر ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: