• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-1314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان:

کاهش دما 2 تا 4 درجه ای از چهارشنبه در هرمزگان/ احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نخواهد بود

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: از لحاظ دمایی ضمن ماندگاری هوای گرم در استان، در مقایسه با روز گذشته تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت اما از روز چهارشنبه با افزایش رطوبت نسبی هوا در اکثر نقاط بین 2 تا 4 درجه از میزان گرمای هوا کاسته خواهد شد.

مرضیه سی سی پور در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، افزود: طی روز جاری در جزایر خلیج فارس، تنگه هرمز و سواحل دریای عمان شاهد وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در سواحل دریای عمان وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی(ساعات صبح) و در جزایر غربی خلیج فارس وزش باد نسبتا شدید شمال غربی (ساعات بعدازظهر) پیش بینی می شود، تصریح کرد: با توجه به متلاطم بودن دریا توصیه می شود شناورهای سبک در منطقه جاسک در ساعات صبح تا ظهر و در جزایر غربی خلیج فارس از جمله کیش و لاوان در ساعات بعدازظهر و شب از تردد دریایی خودداری کنند.

سی سی پور با تأکید بر اینکه تمهیدات لازم در ساعات بعدازظهر جهت تردد شناورهای مسافربری به جزیره کیش صورت گیرد، اظهار کرد: به طور کلی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز شاهد مواج بودن دریا گاه با بادهای جنوب شرقی خواهیم بود و از روز پنجشنبه از میزان تلاطم دریا کاسته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در مناطق دریایی در ساعات صبح تا ظهر شاهد افزایش ابرناکی و در ارتفاعات در ساعات بعدازظهر رشد ابر خواهیم داشت، اضافه کرد: احتمال رگبار پراکنده و رعد وبرق در ارتفاعات شرق و شمال استان دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان در پایان گفت: از لحاظ دمایی ضمن ماندگاری هوای گرم در استان، در مقایسه با روز گذشته تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت اما از روز چهارشنبه با افزایش رطوبت نسبی هوا در اکثر نقاط بین 2 تا 4 درجه از میزان گرمای هوا کاسته خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: