• یکشنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-3614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان:

تمامی فعالیت ها و فرآیندهای مجموعه وزارت کار باید شفاف باشد/حوزه حمل و نقل دریایی ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال دارد

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: حوزه حمل و نقلی دریایی چه در بعد مسافری و چه در بعد تجاری باری، ظرفیت بالایی در ایجاد فرصت‌های شغلی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، کیامرث برخورداری در نشستی با مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجر که با هدف بررسی وضعیت عمومی موضوعات مرتبط و مشترک بین دو دستگاه مربوطه برگزار شد، اظهار کرد: تحولات خوبی با الحاق کشتیرانی والفجر به شستا که از مجموعه های پویای وزارت کار است، صورت گرفته است که می تواند این شرکت را بیش از پیش در مسیر توسعه قرار دهد.

وی با بیان اینکه کشتیرانی والفجر قدمت بالایی در فعالیت های حمل و نقلی دریایی جنوب کشور دارد، اضافه کرد: وزیر و مجموعه وزارت کار تاکید ویژه ای بر شفاف سازی فعالیت ها و فرآیندهای مجموعه وابسته خود دارد که انتظار می رود این مهم همانند گذشته مورد توجه قرار گیرد.

برخورداری همچنین به خوش نامی و سابقه فعالیت کشتیرانی والفجر در نزد ساحل نشینان هرمزگانی اشاره کرده و یادآور شد: این مجموعه از دیرباز مورد وثوق و اعتماد مردم استان بوده چرا که بسیاری از سفرهای دریایی به ویژه سفرهای خارجی به وسیله شناورهای این شرکت انجام می شده است.

وی افزود: می توان با هماهنگی و تعریف فعالیت های مشترک با اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان، فرصت های شغلی بیشتری در زمینه ی فعالیت های حمل و نقل دریایی ایجاد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بخش های کاریابی و حوزه های کارشناسی مرتبط با کار، روزانه پذیرای تقاضاهای متعددی از طرف کارجویان متخصص هستند، افزود: با توجه به بانک اطلاعاتی موجود انتظار بر این است شرکت‌هایی همانند والفجر که نیروی انسانی متخصص برای آن‌ها از اهمیت وافری برخوردار است، همکاری بیشتری در مبحث تامین نیرو با مجموعه اداره کار داشته باشند.

همچنین مجید سجده مدیر عامل شرکت کشتیرانی والفجر نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه تحت مدیریت خود، گفت: مجموعه کشتیرانی والفجر در حال حاضر انواع خدمات حمل و نقل دریایی از جمله ارائه خدمات فراساحل، جابجایی مسافر، خودرو و بار در مسیرهای داخلی و بین‌المللی و ... را انجام می دهد، به نحوی که فرصت های شغلی زیادی را در این حوزه ایجاد کرده که می توان با حمایت های بیشتر و اصولی حوزه کاری را گسترده تر نیز کرد.

کاپیتان احمدی نسب مدیر شعبه کشتیرانی نمایندگی بندرعباس نیز در ادامه یادآور شد: در حال حاضر 80 درصد خدمات دریایی شرکت والفجر تحت نمایندگی کشتیرانی جمهوری اسلامی انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: