• چهارشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-1887-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نویسنده نمایش"افکار پریشان یک مرد":

افکار پریشان یک مرد قصه‌ای از باورهای مردم میناب است

نمایش "افکار پریشان یک مرد" به نویسندگی جعفر قاسمی و کارگردانی ابوالقاسم احدیان و کاظم ذاکری که از 9 تیرماه به روی صحنه رفته است تا 14 تیر در پلاتو آفتاب بندرعباس به روی صحنه می‌رود.

کارگردان این نمایش در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: نمایش "افکار پریشان یک مرد" در مورد شخصیتی است به نام یدالله، مردی که به دنبال خودش می‌شود و می‌خواهد خودش را پیدا کند.

کاظم ذاکری تصریح کرد: در افکار پریشان خودش سفری در زمان دارد و با آدم‌های متفاوتی آشنا می‌شود از جمله دیوانه‌ای که ادعا می‌کند او را پیداکرده و یا قاب عکسی که فکر می‌کند ناجی این شخص است.

وی اظهار کرد: این نمایش در جشنواره ققنوس از طرف داوران به‌عنوان کار دوم شناخته شد، همچنین در این جشنواره مقام بازیگری دوم مرد، بازیگری سوم زن و نویسندگی دوم هم دریافت کرد.

ذاکری با اشاره به اینکه شاهد استقبال خیلی خوبی از تماشاگران هستیم، اظهار کرد: بعد از جشنواره ققنوس تصمیم گرفتیم در بندرعباس اجرای عمومی بگذاریم و خدا رو شکر که سومین اجرا را هم با استقبال مناسب مردم پشت سر گذاشتیم.

نویسنده این نمایش در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: افکار پریشان یک مرد در واقع قصه‌ای بود که از باورهای منطقه میناب بهره می‌گرفت.

جعفر قاسمی تصریح کرد: در باور ما به این شکل تعریف می‌شد که آدم‌هایی وجود داشتند به نام نسناس، خدا قبل از اینکه آدم را خلق کند نسناس را خلق کرد و این موجود آن‌قدر ظلم کرد که خداوند نسناس را از بین برد.

وی اضافه کرد: تنهایی یک انسان امروزی و افکار پریشانش را در نمایش افکار پریشان یک مرد به روی صحنه آوردیم.

به گزارش ایسنا، در این نمایش راهب ذاکری نقش سیف الله، کاظم ذاکری نقش یدالله، اسماعیل صالحی نقش قاب عکس، خانم زینب رسولی نقش مادر، خانم درسا علی آبادی نقش دختر، آقای عرفان سهرابی  نقش همکار بابا زار و ابوالقاسم احدیان نقش بابازار به ایفای نقش می پردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: