• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-3387-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بزودی یک "جعبه سیاه" در قلب "خلیج فارس" رونمایی می شود

۲۴ تیرماه دوازدهمین سالگرد گرامیداشت رویداد مهم "انتخاب خلیج فارس به عنوان منطقه ویژه دریایی در پنجاه وششمین نشست کمیته بین المللی حفظ محیط زیست دریایی"( ۱۳۸۶) است و حالا مهم ترین خبر مرتبط با این رویداد، رونمایی از  گنجینه پژوهش های علمی و ژورنالیستی "جعبه سیاه زیست بوم خلیج فارس" در جزیره دلفینی قشم است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس،  این کتاب، تازه ترین اثر "ایرج اعتمادی" نویسنده و روزنامه نگار هرمزگانی است که از سوی انتشارات فرهنگستان ادب منتشر و در آستانه روز خبرنگار رونمایی می شود.

این کتاب مجموعه ای از گفتگوها و گزارش های تحلیلی زیست محیطی است که بین سالهای 96 تا 98 در رسانه های محلی و خبرگزاری ها منتشر شده است.

"ایرج اعتمادی" روزنامه نگار هرمزگانی، دغدغه های زیست محیطی اش را با گزارش های تحلیلی در گفتگو با صاحب نظران مسائل محیط زیست دنبال کرده و مجموعه ای ارزشمند از راهکارهای حفاظتی، بحران ها و چالش های محیط زیست خلیج فارس را به مخاطب ارائه می دهد.

اعتمادی در این کتاب با نگاهی به دغدغه های صیادان محلی منطقه ی جنوب به ویژه هرمزگان، وضعیت محیط زیست منطقه را در گفتگو با متخصصان این حوزه آسیب شناسی کرده و راهکارهای لازم برای حفاظت از منابع و ذخایر دریایی به تصمیم گیران و دغدغه مندان محیط زیست ارائه داده است.

اعتمادی امیدوار است، این کتاب بتواند به تصمیم گیران و مدیران اجرایی کشور و استان در اجرای طرح های زیست محیطی و به ویژه توسعه دریا محور کمک کند.

در بخش هایی از این کتاب به ژئوپارک جهانی قشم و چگونگی شکل گیری ایده های اولیه تاسیس ژئوپارک در قشم پرداخته شده که پس از طی مراحل پیچیده ای، امروز به عنوان یک ژئوپارک جهانی در دنیا مطرح است.

این کتاب با تیراژ 2000نسخه، در 210 صفحه رقعی با تصاویر رنگی، به قیمت 35هزار تومان مردادماه امسال روانه بازار کتاب می شود.

به گزارش ایسنا، از ایرج اعتمادی روزنامه نگار، پژوهشگر و نویسنده هرمزگانی ساکن جزیره قشم در سالهای اخیر، کتاب های جزیره بدون روتوش، طنز1400 و رمان پسر ناخدا ابراهیم با محوریت سبک زندگی و مسایل اجتماعی و زیستی ساحل نشینان منطقه خلیج فارس منتشر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: